Personel Alımı

Lise mezunları bunu merak ediyordu: Binlerce bekçi alım şartları ve başvuru detayları!

Özellikle lise mezunu olanlar bekçi alımlarının ne zaman ve hangi şartlar ile yapılacağını merak ediyorlar. Bu nedenle sıklıkla bekçi alım araştırmaları yapılıyor. Jandarma Genel Komutanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nde istihdam edecek 10 bin bekçi alımı için henüz açıklama yapılmadı.

Bekçi olmak isteyenler binlerce bekçi alımı hakkında açıklama yapılmasını bekliyor. Ancak henüz remi bir açıklama yapılmadı. Yine de yılsonuna kadar 10 bin bekçi alımı için açıklama yapılması ve başvuruların başlaması bekleniyor.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Daha önceki alımlarda adaylarda aranan şartlar şu şekildeydi;
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
En az 167 cm boyunda olmak,
Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.
31 yaşından gün almamış olmak
Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

İŞKUR Bekçi alımları

Özel sektörde bekçi olarak çalışmak isteyenler için şirketler yeni ilanlar yayınladılar. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet üzerinde 88 bekçi alım ilanı yayınlandı. Farklı şehirler için yapılacak olan alımlarda başvuru işlemleri de İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek.