Genel

LimonHost ile Tüm Sunucu İhtiyaçlarınızı Karşılayın!

LimonHost aldığınız tüm hizmetler için hızlı ve kolay kurulum imkanı sunar. Sunucular dakikalar içinde oluşur ve yönetimin tüm adımlarını panelinizden kolaylıkla yönetebilirsiniz. Sektörde lider olan Cpanel bu kolaylığı size en kaliteli şekilde sağlayacaktır. Tüm sunucuyu tek panelden yönetmek ve anlaşılabilir olması kullanım kolaylığı açısından çok önemlidir.

Sunucu Nedir?

Sunucu öncelikle bir bilgisayar sistemidir. Bilgilerin bilgisayar ağları üzerinden kullanıcılara ulaşmasını sağlar. Daha basit açıklayacak olursak kullanıcıların online olarak tüm verilere ulaşması için çalışan bir sistemdir. İyi bir sunucu, verileri kesintisiz ve istikrarlı olarak sunmalıdır. 

Kişisel bilgisayarlarımız ve sunucular aynı familyadandır fakat aralarında büyük farklılıklar bulunmaktadır. Kişisel bilgisayarlar sadece tek kişinin kullanımı için tasarlanması sebebiyle pahalı donanımlar barındırmaz. Fakat sunucular verilerin sistem üzerinden tüm kullanıcılara ulaşmasını sağladığı için gelişmiş ve maliyetli donanımlar içerir. Bir sunucunun kesintisiz olarak aylarca çalışabilme kapasitesi vardır.

Sunucu Türleri Nelerdir?

Sunucuların geniş bir hizmet skalası vardır. Bunlardan bazıları;

Ağ Sunucusu: En yaygın olan sunucu çeşididir. Temel görevi web sitelerini barındırmak ve ulaşılmasını sağlamaktır.

Uygulama Sunucusu: Belirli biz yazılımın çalışmasını sağlayan sunucudur.

FTP Sunucusu: FTP üzerinden dosya aktarımı yapılmasını sağlayan sunucudur.

Satın almak istediğiniz sunucuyu kullanım olanaklarını detaylı olarak inceleyerek seçmeniz, en doğru şekilde kullanım gerçekleştirmenizi sağlar.

LimonHost size en uygun sunucuyu en uygun fiyatlarla sağlar. Tam yedekli bulut sunucu altyapısı sayesinde Windows ya da Linux sunucular kısa sürede kurulabilir.

İhtiyacınız olan sunucuyu seçerken LimonHost’un deneyimli kadrosundan yardım alabilirsiniz.

Windows Sunucu

Windows sunucu Microsoft tarafından geliştirilmiş bir sistemdir. Lisans hakları dolasıyla ücretlidir. Windows sunucusu için aradığınız tüm özelliklere LimonHost sayesinde ulaşabilirsiniz. LimonHost windows sunucuları cluster mimari altyapısı ile oluşturulmuştur. Bu sayede %99 uptime oranı ile erişilebilirlik hizmeti verir.

Veri merkezi ISO 27001 standartlı Tier 3 Data Centerları tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. LimonHost sunucuları arasında hızlı erişim sağlamak için 40Gbit network kullanılmaktadır.

Yedekleme bir sunucu için çok önemlidir. LimonHost’un tüm sunucuları gelişmiş teknolojiler ile yedeklenerek en az veri kaybı yaşamanıza yardımcı olur. Müşteri memnuniyeti ve performans odaklı çalışma şekliyle LimonHost alanında uzman kadrosuyla size kesintisiz destek verir.

Sunucunuzu satın aldıktan sonra LimonHost ayrıcalığı ile dakikalar içerisinde kurabilirsiniz. Kurulumun hemen sonrasında siteniz hizmet vermeye kolaylıkla başlar. Talebiniz doğrultusunda istediğiniz tüm değişiklikler profesyonel bir ekip tarafından yapılır.

Windows sunucuyu satın aldıktan sonra kullanım için karşınıza çıkan panel plesk Panel’dir. Plesk Panel sayesinde birkaç tıkla sunucunuza rahatça yönetebilir ve ayarlara erişebilirsiniz.

Başka bir firmada Windows sunucum var fakat LimonHost’tan hizmet almak istiyorum derseniz, transfer işlemlerini ve tüm optimizasyonu teknik ekip sizin adınıza yapmaktadır.

İhtiyacınıza uygun bir sunucu seçmeniz kullanım kolaylığı sağlar. LimonHost’ta 5 farklı windows sunucu çeşidi bulunmaktadır. Tüm sunucularda sınırsız trafik ve Tier3 Data Center fırsatları bulunmaktadır. Bunun haricinde Ram, SSD ve işlemci desteğinde farklılıklar bulunmaktadır.

Windows sunucuların fiyat aralığı 12$ ile 53$ arasında değişmektedir. 

Tüm Windows Sunucularda özel kampanya sayesinde yıllık ödemede %15 İndirime sahip olabilirsiniz.

Linux Sunucu

Linux Sunucu, Linux işletim sistemleri üzerine konuşlandırılmış, linux paketlerini ve yazılımlarını çalıştırmaya izin veren sunucu türüdür.

Yedekli sunucu ve network sayesinde %99,9 erişebilirliğe sahiptir. Olağanüstü durumlarda da çalışabilecek olarak tasarlanmış tam yedekli bir veri merkezine sahiptir. Bu veri merkez ISO 27001 standardıyla yönetilmektedir.

LimonHost sağladığı Linux Sunucu servisi ile sunucular arası yüksek hızlı erişim sağlar. Tüm sunucular için dedike 100Mbit sınırsız internet sunar. Bu sayede sitenize sınırsın trafik almanız mümkündür.

Cloud teknolojisi ile hizmet vererek kesintisiz bir hizmet almanızı sağlar. 

 

Hızlı Kurulum ve Kaliteli Müşteri Hizmeti

LimonHost’un size sunduğu bir başka fırsat hosting için optimize edilmiş CloudLinux kullanma fırsatıdır. CloudLinux yardımıyla sistem kaynakları dengelenmektedir. Cloud Linux özel bir sistemdir, kullanıcıları birbirinden izole ederek güvenliği sağlar. Linux Sunucu LimonHost’ta 4 farklı pakete sahiptir. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun tüm paketlere tek tıkla ulaşmanız mümkündür. 

Avantajlı Linux Sunucu Paketleri

Öncelikli olarak tüm sunucu paketleri kullanıcılara, sınırsız trafik ve Tier3 Data Center fırsatı sunar. Sitenizin trafiğinin sınırsız olması hızını ve kullanım kolaylığını artıracaktır. 

 

12.micro: Bu paket 1 vCPU işlemci, 1 GB Ram ve 20 GB SSD disk barındırır. Mikro kullanıcılar için uygundur.

12.small: Micro’dan farklı olarak 2 GB Ram ve 40 GB SSD disk alanı sunar.

12.medium: Kullanım alanı daha geniş olan Medium paketinde 4 GB Ram ve 50 GB SSD disk fırsatları sunulur.

12.large: Kullanım alanı en geniş ve en avantajlı olan paket 12.large 2vCPU işlemci ile çalışır. Sunucunuzun 8 GB Ram ve 50 GB SSD ile çalışmasını sağlar. 

Bu paketlerin fiyat aralıkları ayda sadece 4,5$ ile 42$ arasındadır. Üstelik LimonHost yıllık ödemelerde tüm fiyat üzerinden ekstra %15 indirim fırsatı sunmaktadır.

Hizmet sonrası destek konusunda da rakipsiz LimonHost yaşayabileceğiniz tüm sorunlara önlem alarak size en iyi hizmeti sağlamak için tüm kadrosu ile kesintisiz çalışmaktadır.