Gündem

LGS cevap kağıdı kaybolan gencin sınavı iptal edildi!

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 8. sınıf öğrencisi Pınar Akbaş Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS)  cevap kağıdı kaybolmuştu. Bugün açıklanan Liselere Geçiş Sınavı'nda Pınar Akbaş'ın sınav sonucunda “Sınavı iptal edildi” yazısı çıktı. 8. sınıf öğrencisi Pınar Akbaş üzüntüye boğuldu.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Kadirli Şehit Musa Sarıgöz Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Pınar Akbaş, 20 Haziran’da düzenlenen Liselere Geçiş Sınavı’na girmesine rağmen cevap kağıdının kayboldu.

“SONUCUMU GÖRMEK İSTERDİM”

Sınavda cevap kağıdı kaybolan Pınar Akbaş, “Tüm arkadaşlarımın sınav sonucu açıklandı benimki açıklanmadı. Sınavım iptal edilmiş olarak görülüyor. Yanlışım veya doğrum kaç soru olursa olsun ben sonucumu görmek isterdim. Bundan sonra ne olacak bilmiyorum. Ailem beni özel okula göndermek istiyor. Sanırım öyle olacak” dedi.

“BUGÜN GİDİP DAVA AÇACAĞIZ”

Kızının hakkını sonuna kadar arayacaklarını belirten annesi Sevgi Akbaş ise, “Bugün sınav sonucu açıklandı, herkesin sonucu açıklandı benim kızımın sonucu açıklanmadı sınava girmedi görünüyor. Çok üzgünüz kızım da çok üzgün. 10 puan da alsa 100 puan da alsa bu sonucu görmek isterdik. Yetkililer de bize bir şey söylemiyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kimse bizi arayıp sorup bilgilendirme yapmıyor. Bugün gidip dava açacağız. Sanırım birde idari soruşturma açılmış bilgimiz bu kadar” şeklinde konuştu.

Bu arada, milli eğitim müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu