İzmir Haberleri

Lezzetli kış şölenine Buca damga vurdu!

İzmirliler, 2020 yılına sayılı günler kala Lezzetli Kış Şöleni‘nde farklı tatların keyfini sürüyor. 31 Aralık tarihine kadar devam edecek olan fuarın Hol 1-A bölümünde yer alan Buca Belediyesi standı ise şölene katılanların ilgi odağında olmayı başardı.

EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYORLAR

Özenle hazırlanan Buca Belediyesi’nin standında Çamlıkule Semt Evi, Evka-1 Semt Evi, Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi ve Kadın Aktivite Merkezi’nde hobi, sanat ve meslek kurslarına katılan kursiyer kadınların el emeği ürünleri görücüye çıktı. Oyma kağıt sanatıyla yapılmış eserlerden bez bebeğe, takıdan el işi çantalara, yılbaşı temasıyla hazırlanan birbirinden lezzetli kurabiye ve yiyeceğe kadar pek çok ürünün yer aldığı stantta, kursiyerler yıl boyunca ürettikleri ürünleri satarak aile ekonomilerine de katkıda bulunma şansı yakalıyor.  

İLK ZİYARETÇİLER SOYER VE SAVAŞ

Öte yandan, Buca’nın zenginliklerinin ve tatlarının tanıtıldığı standın ilk gün konukları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş oldu. Kursiyerlerin ürünlerini dikkatle inceleyen Soyer ve Savaş, daha sonra Bucalı kadınlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Renkli stantların yanı sıra birbirinden keyifli etkinliklerin yer alacağı Lezzetli Kış Şöleni, Kültürpark’ta 31 Aralık’a kadar ziyaret edilebilir.

Bir cevap yazın