İzmir Haberleri

Lezzetli Kış Şöleni'nde satranç coşkusu!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde lezzetli bir şölene ev sahipliği yapan Kültürpark, Lezzetli Kış Şöleni‘nde 31 Aralık tarihine kadar  7’den 70’e on binlerce misafiri ağırlıyor. Gastronomi ile ilgili alanlar, rengarenk hediyelik eşya stantları, Altın ve Pırlanta Özel Bölümü gibi etkinliklerin yer aldığı Lezzetli Kış Şöleni, Kültürpark Hol 1/A ile Hol 1/B, 2 Nolu Hol ile yan bölümde bulunan otopark alanında gerçekleşiyor. Yeni yıl ruhunu Kültürpark’ta yaşatan Lezzetli Kış Şöleni, 10.00 ile 22.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor. Şölen’e girişler ve tüm etkinlikler ücretsiz gerçekleşiyor.

SATRANÇSEVERLER UNUTULMADI

Lezzetli Kış Şöleni’nde eğlence ve gastronominin yanında satranç severler de unutulmadı. 2 No’lu Hol’de yer alan stantta Düşün Satranç Merkezi, Türkiye Satranç Gönüllüleri, Eğitim ve Gelişim Vakfı İktisadi İşletmesi yer aldı. Çocuğundan gencine, yetişkininden yaşlısına kadar tüm Şölen ziyaretçileri; hem satranç oynama fırsatı yakaladı, hem de oyun teknikleri ve satrançla ilgili hediyelik eşyalar alma şansı elde etti.

44 SENEDİR OYNUYOR

Satranç Psikolojisi 1 ve 2, Satranç Testleri kitaplarının yazarı, Azerbaycan Basın Satranç Şampiyonu Dimes Hak Alerli de kitaplarını imzalamak için Lezzetli Kış Şöleni’ndeydi. Dimes Hak Alerli, “11 senedir Türkiye’de yaşıyorum. Satranç kitapları yazıyorum. Herkes bilinçaltında satranççıdır, bunun farkında değil. Satranç doğru zamanda, mekanda doğru hamleyi yapabilme sanatıdır. Hayatta da herkes bu prensip ile hareket etmek ister. Eş, iş, arkadaş gibi seçimlerde de durum böyledir. Sıradan bir vatandaş bile hayatında adayları belirleyip duruma göre karar verir. En basitinden pazara gittiğinizde bile böyle. Hayatta herkes bunu böyle yapar. Sadece satranç oynayanlar daha bilinçlidir. Yanlışları hayat içinde en tehlikesiz şekilde deneyimleme noktası satrançtır. Hayatın hiçbir alanında kaybettiğini sana hemen geri vermezler. Satrançta kaybetsen de sana tahtayı ve taşları geri verirler. 44 senedir satranç oynuyorum, içinde olmaya da devam ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın