Gündem

Kuvvetli yağışların ardından uyarı yapıldı: Yarından itibaren tamamen değişiyor!

Yurt genelini olumsuz etkileyen, özellikle Batı Karadeniz’de sel ve taşkınlara neden olan kuvvetli yağışların ardından Meteoroloji yeni bir duyuru yaptı. Buna göre yarından itibaren kavurucu sıcaklar geri geliyor.

Yeni haftada özellikle yurdun güney kesimlerinde hava sıcaklıkları 40 derece dolaylarına yaklaşırken yalnızca Doğu Karadeniz’de yerel yağışlar görülecek.

GÜNÜN HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük, Samsun, Çorum, Ordu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Bursa’nın doğusu, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri, Mersin ve Adana’nın Toroslar kesimi, Bartın’ın iç kesimleri, Kastamonu’nun güneyi ve Tokat’ın doğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ OLACAK

Yağışların, öğleden sonra Batı Karadeniz’in iç kesimleri ve Çankırı çevreleri ile Ankara’nın merkez ve kuzey ilçelerinde, akşam saatlerinde Kırıkkale çevreleri ile Kayseri’nin kuzeyi ve Çorum ile Yozgat’ın batısında yerel kuvvetli olması bekleniyor.