Kütahya Haberleri

Kütahya’yı sel bastı! Vatandaşalar zor anlar yaşadı

Kütahya'nın Dominiç ilçesini şiddetli sağanak yağış nedeniyle sel vurdu. Meydana gelen sel cadde ve sokakları göle çevirirken çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Kütahya'da meydana gelen sel yüzünden yaşam felç oldu.

Kütahya’nın Dominiç ilçesinde sağanak yağış nedeniyle bir anda ortalığı sel vurdu. Meydana gelen selde günlük hayat felç oldu vatandaşalar zor durumda kaldı.

CADDE VE SOKAKLAR GÖLE DÖNDÜ

Cadde ve sokaklarda göle dönerken, semt pazarında kurulan esnafların tezgahları yağış nedeniyle dağılırken, çok sayıda araç yolda kaldı. Domaniç ilçesinde etkili olan sağanak yağış ve dolu yaşamı felç etti. Bir anda bastıran yağmur ilçe pazarında pazarcı esnafını vurdu.

Tezgahlardaki ürünlerini kurtarmak için büyük mücadele verdi. Yağmurun ardından cadde ve sokaklar göle dönerken, bir evin girişini su bastı. Bir pazarcı esnafı her yağışta dolan çevre yolunda mahsur kaldı. Pazarcı kamyonetini sudan belediye ekipleri iş makinesiyle çıkardı.

Çok sayıda ev ve işyerini sel basarken elektrik ve internetin de gitmesiyle ilçe de hayat felç oldu. Önceki günde sağanak yağış ve dolu nedeniyle ilçede hayat durmuş, cadde ve sokaklar kısa sürede göle dönmüştü.

Etiketler

İlgili Makaleler