Kütahya Haberleri

Kütahya’dan korkutan haber! Rehabilitasyon merkezinde çok sayıda pozitif vaka!

Alınan son dakika bilgisine göre Kütahya'dan korkutan haber geldi. Özel engelli bakım ve rehabilitasyon merkezinde koronavirüs vakalarının arttığı öğrenildi. Personellerinde aralarında olduğu hastalar Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin pandemi servisinde tedavi altına alındı.

Alınan bilgilere göre Kütahya’da özel engelli bakım ve rehabilitasyon merkezinde hastalar ve personellerde koronavirüs belirtileri üzerine test yapıldı. Çok sayıda vakanın olduğu öğrenilirken İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri filyasyon çalışması yaptı.

TEDAVİ ALTINA ALINDILAR

Tüm hasta ve personele uygulanan test sonuçlarında çok sayıda pozitif vaka olduğu belirlendi. Dün akşam saatlerinden itibaren testi pozitif çıkan hastalar ambulanslarla Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin pandemi servisinde tedavi altına alındı.

FİLYASYON ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Rehabilitasyon merkezine gelen ambulanslar gece geç saatlere kadar süren çalışmanın ardından testi pozitif çıkan hastaların tamamını hastaneye ulaştırdı. Ekiplerin filyasyon çalışması sürüyor.