Kütahya Haberleri

Kütahya’da operasyon! Çok sayıda cinsel içerikli ürün yakalandı

Kütahya'da düzenlenen operasyonda çok sayıda cinsel içerikli ürün yakalandı. Polis ekipleri tarafından iş yeri ve araçta yapılan arama sonucunda cinsel içerikli ürünler ele geçirildi.

Kütahya’da cinsel içerikli ürünlere yönelik düzenlenen operasyon sonucunda toplam 4 bin 106 adet cinsel içerikli ürün ele geçirildi. İş yeri ve araçta yapılan arama sonucunda 2 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekiplerince Türkiye’ye yasak yollarla girdiği değerlendirilen ilaç, kapsül ve gıda takviyesi cinsel gücü arttırıcı ürünleri çevre illerden getirerek Kütahya il merkezinde depoladıkları, bakkal ve tekel büfelerine yüksek fiyatlardan sattıklarının tespit edildi. Yapılan operasyonda yakalanan S.T ve E. A. isimli şahısların iş yeri ve araçlarında yapılan aramada; bin 346 adet teneke kutu cinsel içerikli içecek, 144 adet cinsel içerikli geciktirici sprey, 204 adet 40’ar gramlık cinsel içerikli macun, bin 956 adet cinsel içerikli çikolata, 456 adet cinsel içerikli kapsül ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler S.T ve E. A. hakkında ‘5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet suçundan adli işlem başlatıldı.