Kütahya Haberleri

Kütahya’da koronavirüslü kadın nişana katıldı!

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi Tepecik beldesinde koronavirüs tespit edilen 9 kişiden bir kadının nişana katıldığı öğrenildi. Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibi, nişanda kadının temas ettiği 45 kişiyi belirleyerek koronavirüs testi yaptı. 

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik beldesinde düğün alışverişinden önce 2 aile toplanarak yemek yemişti. Bunun üzerine ertesi gün bazı kişilerde koronavirüs belirtisi çıkması üzerine yemek yiyenlere test yapıldı.

İki aileden 9 kişide koronavirüs çıkması üzerine 6 bina karantinaya alındı. Testleri pozitif çıkan bazı kişiler evlerinde izole edilirken kimisi de tedavi altına alınmıştı.

NİŞANA KATILDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Nişanlı çiftin yemeğine katılan ve testi pozitif çıkan bir kadının, aynı gece başka bir akrabasının nişanına katıldığı ortaya çıktı. Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibi, kadının nişanda temas etmiş olabileceği değerlendirilen 45 kişi belirledi.

Sağlık ekiplerince bu kişilere Covid-19 testi yapıldığı öğrenildi. Sonuçların bugün belli olacağı ve pozitif vaka çıkması durumunda yeni karantinalar uygulanabileceği kaydedildi.

Etiketler

İlgili Makaleler