GündemKütahya Haberleri

Kütahya’da koronavirüs alarmı! 4 mahallede 82 cadde ve sokak karantinaya alındı

Kütahya'da koronavirüsle mücadele devam ediyor. Emet ilçesinde vakaların artması sonucunda 4 mahalledeki 82 cadde önlemler kapsamında karantinaya alındı. Karantinaya alınan yerlere 14 gün boyunca giriş-çıkış yasaklandı.

Türkiye genelinde koronavirüs vakaları tırmanışa geçti. Kütahya’da koronavirüsle mücadele devam ederken, Emet ilçesinde vakaların artması sonucunda 4 mahalledeki 82 cadde ve sokak önlemler kapsamında karantinaya alındı. Karantinaya alınan yerlere 14 gün boyunca giriş-çıkış yasaklandı. Polis ve zabıta ekiplerince karantinaya kararı alınan yerlere uyarı yazılarının yanı sıra bilgilendirme yazıları asıldı.

4 MAHALLEKİ 82 CADDE KARANTİNAYA ALINDI

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, artan vakaların ardından yeni tedbirler aldı. Yaklaşık 12 bin nüfuslu İlçedeki Akpınar mahallesinde 58 cadde ve sokak, Hamam mahallesinde 14 cadde ve sokak, Cumhuriyet mahallesinde 4 cadde ve bu caddeler üzerine bulunan evler, Esentepe mahallesinde ise 1. ve 4. etap TOKİ konutları ile 6 caddede 14 gün süreyle karantinaya alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Emet Belediyesi Zabıta ekiplerince karantinaya alına bölgelerde güvenlik tedbirleri alınırken, kamu ve özel sektör çalışanları, tarım ve hayvancılık ile uğraşanlar, esnafların faaliyetlerini yapmalarına izini verileceği belirtildi.

KARANTİNA KARARI 5 BİN KİŞİYİ ETKİLEYECEK

Cumhuriyet Mahallesindeki ekiplerle birlikte çalışmalara katılan mahalle muhtarı Mustafa Gencan, karantinaya alınanların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grupları ve muhtarlık tarafından karşılanacağını belirterek, ‘Halkımızın kurallara uyarak sağlık ve güvenlik güçlerimize destek vermelerini bekliyoruz. İnşallah hep birlikte bu süreci atlatacağız’ dedi. Karantinaya kararından 4 mahalledeki yaklaşık 5 bin kişinin etkileneceği belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu