GündemKütahya HaberleriManşet

Kütahya’da kadınları taciz eden Halil Aka isimli cinci hoca tutuklandı!

Kütahya'da üç kadına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Halil Aka isimli cinci hoca tutuklandı.

Kütahya’da Halil Aka adlı cinci ve üfürükçü hoca üç kadına karşı cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre durum şöyle gelişti:

Halil Aka’nın bir kadını eşinin yanında taciz ederken, aynı kadının halasını ise “Şifa bulacaksın” diye istismar ettiği ortaya çıktı. 44 yaşındaki iki çocuk annesi G.A., ifadesinde, uğradıkları cinsel istismarı şöyle anlattı:

“27 Ağustos’ta ben, yeğenim H.U. ve H.’nin eşi S.U. ile beraber hocaya görünelim dedik. Hoca Halil Aka bizi kapıda karşıladı. Evinin yakınındaki kulübeye beni, H. ile eşi S.’yi davet etti. “Şikayetiniz nedir?” diye sordu

Kiminle konuştuğunu bilmediğimiz birilerine, “Bu kızımız ve oğlumuza şifa verin, bu suya ve şekere okuyun” dedi.

Sonra H.’ye, “Sende cinler ve nazar var” dedi, başını sallayarak bir şeyler okudu. H.’yi çağırdı. Ellerini H.’nin vücuduna dokunarak gezdirdi. H.’nin ellerinden tuttu, sürekli “Titriyor musun, ayakların üşüyor mu?” diye sordu.

“MAHREM YERİME DOKUNDU”

Bak cinler karın bölgende, birazdan çıkaracağım onu” diyerek H.’yi taciz etti. H.’nin bacaklarına dokundu, Bu arada, “Bak, çıktı, dizime geçti” diyordu. H.’ye “Hepsi bitmedi, üç gün sonra bir daha gel, yalnız gelebilirsin” dedi. H’nin eşi S., hocaya “Ne kadar borcumuz var” dedi. O da “Durumuna göre” dedi. S’nin 20 TL verdiğini duydum. “Kalk ayağa” dedi, kalktım.

Omuzlarımdan başlayarak göğüslerimi, karın bölgemi, mahrem yerlerimi elledi. Vücudunu vücuduma yaklaştırdı. Sol elimi tuttu ve mahrem yerine dokundurdu. Bana, “Tedirgin olma, şifa bulacaksın” dedi. Sürekli nefesini ağzıma veriyordu. Ağzını dudaklarıma değdiriyordu. Hemen şikayetçi olduk.”