Kütahya Haberleri

Kütahya’da giriş çıkışlarda sürücü ve yolcuların ateşleri ölçülüyor!

Kütahya'da koronavirüs tedbirleri kapsamında giriş çıkışlarda otomobiller durdurulup sürücü ve yolcuların ateşleri ölçülüyor.

Kütahya Valiliği tarafından koronavirüse karşı önlemler alındı. Kente giriş çıkışlarda otomobiller durdurulup sürücü ve yolcuların ateşleri ölçülüyor.

Polisin durdurduğu sürücülere, UMKE görevlileri, ateş kontrolü yapıldıktan sonra şehirler arası seyahat edip etmedikleri ve kentte kalıp kalmayacakları soruluyor.

Kütahya Valiliği tarafından koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında, kentin giriş ve çıkışlarında sağlık taraması yapılmasına karar verildi. Şehrin Afyonkarahisar, Eskişehir ve Tavşanlı girişlerinde bulunan denetleme noktalarında, polis ekiplerinin yanı sıra Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı UMKE ekipleri görevlendirildi.

CİHAZLA ATEŞLERİ ÖLÇÜLDÜ

Polis ekiplerince durdurulan sürücülere ehliyet, ruhsat ve kimlik kontrolü yapıldıktan sonra iller arası seyahat edip etmedikleri ve kentte kalıp kalmayacakları soruldu. UMKE görevlileri de cihazla ateşleri ölçülen sürücülere koronavirüs ile ilgili bilgiler vererek, ‘sosyal mesafe’ uyarısında bulundu. Ayrıca sürücü ve yolculara bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Kütahya Valiliği’nin koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı sağlık kontrolü uygulamasının her gün giriş ve çıkışların yoğun olduğu saatlerde yapılacağı bildirildi.