Kütahya Haberleri

Kütahya’da flaş koronavirüs kararı! Yasaklandı…

Kütahya'da koronavirüs vakalarının artması nedeniyle önlemler kapsamında yeni tedbirler alındı. Alınan karara göre, vatandaşların misafirlik ve hane ziyaretlerinin yasaklandığı duyurdu. Öte yandan ilçe kaymakamı konuya ilişkin açıklama yaptı.

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde koronavirüs vakalarının artması nedeniyle önlemler kapsamında yeni tedbirler alındı. Alınan karara göre, Pazarlar ilçe merkezi ve köylerde vatandaşların misafirlik ve hane ziyaretlerinin yasaklandığı duyurdu.

Pazarlar ilçe merkezi ve köylerde Korona virüs vakalarının yükselmesi ile Hıfzıssıhha Kurulu tarafından vatandaşların misafirlik ve hane ziyaretleri yasaklandığı, yasağa uymayanların Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Pazarlar Kaymakamı Mehmet Soylu, “Pandemi sürecinin başından beri ilçemizdeki en yüksek vaka sayısına ulaşmış durumdayız. Korona virüs Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle ilçemiz merkez ve köylerimizdeki vatandaşlarımızın misafirlik ve hane ziyaretlerine gelip gitmeleri yasaklanmıştır. Alınan bu yasaklama kararına uymayıp misafirliğe ve hane ziyaretlerine giden vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası uygulanacaktır” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu