GündemKütahya Haberleri

Kütahya’da flaş koronavirüs kararı! Giriş-çıkışlar yasaklandı

Kütahya’nın Simav ilçesinde Hacıhüseyinefendi köyü, koronavirüs önlemleri kapsamında karantinaya alındı. Köyde, 6 pozitif vaka ve 31 temaslı kişi tespit edildi. Bunun üzerine karantinaya alınan köye giriş-çıkışlar yasaklandı.

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun 25.01.2021 tarihindeki kararına göre, Hacıhüseyinefendi köyünde tespit edilen 6 koronavirüs pozitif vaka ile 31 kişinin temaslı olması nedeniyle, bireysel izolasyon yeterli olmayacağı için, Hacımustafaefendi bağlısı hariç karantina uygulaması başlatıldı. Köye giriş ve çıkışlar, kişilerin sağlık durumunu tehdit edecek acil durumlar dışında 7 gün süre ile yasaklandı. Aile hekimi tarafından verilen mobil sağlık hizmetleri ertelendi.

UYMAYANLARA PARA CEZASI

Hacıhüseyinefendi köyünde karantina kuralına ve diğer emirlere uymayanlar hakkında, İl İdaresi Kanunu’nun 66’ıncı maddesi ve Kabahatler Kanunu’nun 32’inci maddesine göre idari para cezası ve diğer yaptırımların uygulanacağı belirtildi. Köy sakinlerince 112 hattına bildirilen ihtiyaçlar ilgili kurumlarca karşılanacak.