GündemKütahya Haberleri

Kütahya’da çay evinde yasak kararı: Müşterilerine koyduğu yasak şaşırttı!

Kütahya’da çay evinde duvara asılan yasak kararı şaşırttı. 30 yıldır kentte çay evini işleten Selahattin Daşmaz, müşterilerine bir yasak koydu. Duvara yasakla ilgili yazı asan Daşmaz, görenleri şaşkına çevirdi.

Kütahya’da çay evini işleten Selahattin Daşmaz, iş yerinin duvarlarına ’Siyaset konuşulmaz’ yazısı astı. Daşmaz, yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri nedeniyle böyle bir yasağı getirdiğini söyledi. Konuyla ilgili konuşan Daşmaz, “Bizim burada siyaset bazı kişiler arasında çok kırıcı oluyor, bizim her görüşe saygımız var her görüşten müşterimiz var.” dedi.

SİYASAT KONUŞULMASINI YASAKLADI

Daşmaz, “Bizim burada siyaset bazı kişiler arasında çok kırıcı oluyor, bizim her görüşe saygımız var her görüşten müşterimiz var. Kişiler birbirini tanımasa da illaki siyaset oluşuyor. Biz siyasetin farklı yerlerde yapılması, meydanlarda yapılması, siyasetçilerin yapmasından taraftarız. Her görüşten siyasetçi geliyor buraya. Başkan adaylarımız geliyor, biz memnun oluyoruz. Herkesin belli bir görüşü var, oyu var, bir kişiye kullanabilir biz bundan hiçbir zaman rahatsız değiliz. Müşteriler burada kendi aralarında farklı şeylerden muhabbet ederse biz o zaman memnun oluyoruz. Burası küçük alan olduğu için ister istemez kişilerin kelimeleri rahatsız ediyor, sonra argo kelimeleri oluyor. Burada kişilerin birbirini rahatsız etmesine hiç gerek yok. Bizim çayımızı içmeye, sohbetimize gelecekler. Genelde seçim zamanlarında böyle olması gerekiyor.” dedi.

Daşmaz, “Herkes görüşünü farklı yerlerde açıklayabilir ama burası buna uygun değil. Her şeyin hayırlısı olsun. Memleketimiz için hangisi hayırlısı ise o olsun. Kişiler tabii ki hiçbir zaman kötü görev yapmak istemez, imkanlar dahilinde görevini yapıyordur” diye konuştu.

Daşmaz’ın çay evine gelen müşteriler de duvardaki yazıyı fark edince siyaset konuşmamaya dikkat ediyor.