GündemKütahya Haberleri

Kütahya’da bir köy karantinaya alındı! Giriş-çıkışlar yasaklandı

Kütahya’da koronavirüs önlemleri kapsamında Aslanapa ilçesine bağlı Tokul köyü karantinaya alındı. Aslanapa Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, köyün vaka artışının önüne geçmek için karantinaya alındığı belirtildi.

10 GÜNLÜK KARANTİNA KARARI

Aslanapa Kaymakamlığından yapılan açıklamada, köyde pozitif vakaların artış eğiliminde olduğu bildirildi. Vaka artışının önüne geçmek için bireysel izolasyonun yeterli olmayacağı belirtilen açıklamada, “Alınan tedbirlerin, bulaşın yayılım hızının düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla 10 gün süreyle Tokul köyünde karantina uygulaması başlatılmasına, istisnalar dışında karantina sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmalarının kısıtlanmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, karantina bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçlarının, Vefa Sosyal Destek ekipleri ile ilgili kurumlarca karşılanacağı kaydedildi.

Tokul köyüne giden Aslanapa Kaymakamı Özgür Pelvan, Vefa Sosyal Destek Grubu ve köyün giriş çıkışlarında önlem alan jandarma ekiplerinin çalışmalarını inceledi.