GündemKütahya Haberleri

Kütahya’da 65 yaş ve üstüne kısıtlama kararı!

Kütahya'da koronavirüs ile mücadele kapsamında 65 yaş ve üzeri için yeni kararlar alındı. Alınan kararlara göre belirli saat aralığında belirlenen bazı bölgelere 65 yaş ve üzerinin girmesi yasaklanırken toplu etkinliklere katılmaları ise yasaklandı. İşte detaylar...

Son zamanlarda koronavirüs vaka sayılarının artması ile Kütahya’da 65 yaş ve üzerine yeni kısıtlama kararları alındığı Kütahya İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından açıklandı. Peki 65 yaş ve üzerine nasıl kısıtlama kararları alındı? İşte detaylar

BELLİ SAAT ARALIĞINDA YASAK

Alınan karara göre, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Gazi Kemal Mahallesi Cumhuriyet Caddesi (Sevgi Yolu), Balıklı Mahallesi Kıbrıs Caddesi, Tahıl Pazarı Sokak, Saman Pazarı Caddesi, Çemberciler Caddesi, Pekmez pazarı Caddesi(Saman pazarı), Paşam Sultan Mahallesi Hisarlı Ahmet Caddesi (Ulu Cami), Mecidiye Mahallesi Taşköprü Caddesi, Hükumet Caddesi Çapraz bahçe Sokak (Yeşil Cami civarı),Servi Mahallesi Atatürk Bulvarındaki (Eskişehir Yolu Caddesi) yoğunlukların COVID19 bulaşma riskini arttırması nedeniyle, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın bu bölgelerde bulunan park, kahvehane kıraathane, kafeterya, çay ocağı ve çay bahçeleri, pastahane, oyun salonları, han, kulüp dernek binaları ve lokalleri gibi bölgede bulunan diğer kapalı ve açık oturma alanlarına hafta sonu 12:00 – 19:00, hafta içi saat 16:00 – 19:00, saatleri arasında girmeleri yasaklandı.

TOPLU ETKİNLİKLERE KATILMAK YASAKLANDI

65 yaş ve üzeri vatandaşların sağlıklarının korunabilmesi amacıyla il genelinde; düğün, kına, nişan, nikah, mevlit, sünnet merasimi, gibi toplu etkinliklere (anne, baba, dede, nine, haricinde) 65 yaş ve üzerindeki misafirlerin kabul edilmesi yasaklandı.

Karar göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşların saat 12:00 den sonra pazar yerlerine girişleri kısıtlandı.

65 yaş ve üzeri vatandaşların Sabah 07:00-10:00 Akşam 17:00 -22:00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanması yasaklandı.