Kütahya Haberleri

Kütahya’da 2 işçi toprak altında kaldı!

Kütahya'da bir okulun temel güçlendirme çalışması sırasında 2 işçi toprak altında kaldı. Kazı yapılırken toprak kayması sonucu meydana gelen olayda toprak altında kalan işçiler, ekipler tarafından kurtarıldı. Yaralı işçiler hastaneye kaldırıldı. 

Kütahya’da bir okulun temel güçlendirme çalışması sırasında 2 işçi toprak altında kaldı. Olay yerine sevk edilen ekipler tarafından toprak altında kalan işçiler 1 saatlik çalışma sonucunda kurtarıldı.

Okmeydanı Mahallesi’ndeki Adnan Menderes Ortaokulu bahçesinde, binanın temelinin güçlendirilmesi amacıyla iş makinesiyle kazı yapılırken toprak kayması meydana geldi.

Omuzlarına kadar göçük altında kalarak yaralanan Yusuf Aksakal (19) ile kimliği henüz belirlenemeyen yabancı uyruklu işçinin kurtarılması için bölgeye ekipler sevk edildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), itfaiye, polis ve 112 Acil Servis görevlilerince olay yerinde çalışma başlatıldı.

1 SAATLİK ÇALIŞMA SONUCU ÇIKARILDILAR

Kütahya Valisi Ali Çelik ve İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç da bölgeye gelerek yetkililerden bilgi aldı. Ekiplerin yaklaşık bir saat süren çalışmasıyla kurtarılan işçiler, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu