Yerli patates çıktı, fiyatlar düştü - Haberi

Yerli patates çıktı, fiyatlar düştü

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde seçimlerden önce 5-6 TL’ye kadar yükselen patates fiyatları, yerli ürünün tezgahlarda yerini almasıyla 2,5 TL’ye kadar düştüğü bildirildi.Seçimlerden 10-15 gün önce bazı insanların fırsatçılığı...

Yerli patates çıktı, fiyatlar düştü

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde seçimlerden önce 5-6 TL’ye kadar yükselen patates fiyatları, yerli ürünün tezgahlarda yerini almasıyla 2,5 TL’ye kadar düştüğü bildirildi.

Seçimlerden 10-15 gün önce bazı insanların fırsatçılığı ve stokçuluk yüzünden patates fiyatlarının yükseldiğine dikkat çeken Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan, ”Bölgemizdeki küçük aile işletmelerinin patates hasadına başlaması ve hükümetin Suriye’den patates ithal etmesiyle fiyatlar 2,5 TL’ye kadar düştü. Tam anlamıyla hasadın başlaması durumunda patates fiyatları daha da aşağılara düşecektir Devletimiz ve küçük aile işletmeleri sayesinde stokçuların ve fırsatçıların hevesleri kursaklarında kalmıştır. Bu nedenle küçük aile işletmelerine önem verilmeli, kayıt altına alınmalı ve desteklenmeli” dedi.(MA-EFE)
YORUM EKLE
banner486
HABERLER
Firma Rehberi Tüm Firmalar
Z-Klinik İşitme Cihazları
Z-Klinik İşitme Cihazları

EĞİTİM ve ÖĞRETİM

İzmir-Çiğli

Famas Danışmanlık - Kozmetik Danışmanlığı
Famas Danışmanlık - Kozmetik Danışmanlığı

BİLGİSAYAR - TEKNOLOJİ

İzmir-Bornova

İzmir Ev Taşımacılık
İzmir Ev Taşımacılık

Bilişim

İzmir-Karşıyaka