Yerli çilek kilosu 5 TL’den alıcı buluyor

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde yerli çilek kilogramı 5 TL’ den satılırken, vatandaşların yerli üretim çileğe ilgi gösteriyor.Uzun yıllardır çilek üretip sattığını belirten 45 yaşındaki Seher Oruç, yaptığı açıklamada, ’’Bu...

Kütahya 23.05.2018, 11:23
Yerli çilek kilosu 5 TL’den alıcı buluyor

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde yerli çilek kilogramı 5 TL’ den satılırken, vatandaşların yerli üretim çileğe ilgi gösteriyor.

Uzun yıllardır çilek üretip sattığını belirten 45 yaşındaki Seher Oruç, yaptığı açıklamada, ’’Bu yıl ürünümüzün fiyatı 5 TL olarak satışa sunuldu. Satışlarımız iyi. Emeğimizin karşılığını alıyoruz diyebilirim. Ancak biz Şaphane merkezde 5 TL’den satarken, marketlerde çliğin kilogram fiyatının 10 TL olması bizi de şaşırtıyor. Ürünlerimizde herhangi bir hastalık yada bozulma olmadı. Çileklerimizi gölgenin olmadığı doğrudan güneş ışığı alan alanlarda yetiştiriyoruz. Şaphane’de yetişen çileklerin lezzetinin farklı olduğunu alıp tadan herkes anlayacaktır’’ dedi.

Bu yıl Çilek üreten köylerde herhangi bir hastalığın görülmediğini belirten Şaphane Ziraat Odası Başkanı Talat Bilaloğlu, ’’Çiftçimizin yüzünü gildürek bir hasat dönemi diliyorum. Şuana kadar oldukça güzel bir hasat dönemi gçiriyoruz. Hedefimiz önümüzdeki yıl çiftçimizi çilek üretimi için daha fazla teşvik edecek projeler olacak’’ diye konuştu. (YD-EFE)
Yorumlar (0)
28°
açık