Yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, kış şartlarında aç kalma tehlikesi ile karşı kaşıya kalan yaban hayvanlarının beslenmesi için doğaya yem bırakıldı.Kış şartlarında yaban hayvanlarının en büyük sorunu olan yem ihtiyaçlarının...

Yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, kış şartlarında aç kalma tehlikesi ile karşı kaşıya kalan yaban hayvanlarının beslenmesi için doğaya yem bırakıldı.
Kış şartlarında yaban hayvanlarının en büyük sorunu olan yem ihtiyaçlarının karşılanması için doğaya yem takviyesi yapan Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü yaban hayvanlarını unutmadı. Kış şartlarının olumsuz etkilerini en aza indirmek için yemleme çalışmalarına başlayan Kütahya Bölge Müdürlüğü, doğadaki hayvanlara şefkat elini uzatarak, onlara sahip çıkıyor.
Bölge Müdürü Adnan Kayım, Karlıcak Mevkiinde yapılan yemleme çalışmalarına katılarak, "Kış mevsiminde doğada yaşayan hayvanlar yiyecek bulmakta güçlük çekiyor. Bölge Müdürlüğü olarak yaban hayvanlarına kendi doğal ortamlarına yem bırakıyoruz. Kış şartlarında aç kalan hayvanlar açısından bu çalışmalar hayati öneme sahip. Vatandaşlarımızın da kış şartlarında hassasiyetle davranmalarını ve sokaklarda yaşayan hayvanların bu zor zamanlarına yiyecek bırakarak destek olmalarını istiyoruz. Yaban hayatı yemleme çalışmalarımız önümüzdeki günlerde de devam edecektir” şeklinde konuştu.
Karlıcak Mevkiinde yapılan yem ve buğday bırakma çalışmasına Bölge Müdürü Adnan Kayım, Kütahya Orman İşletme Müdürü Murat Kavalcı, Merkez İşletme Şefi Mustafa Doğan, Çöğürler Orman İşletme Şefi Hasibe Doğan, Ağaçköy Muhtarı Mehmet Işık ve görevli personel katıldı. (EFE)
YORUM EKLE