Vali Nayir: İnsan odaklı ve vatandaşla empati kurarak çalışacağız

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Altıntaş Kaymakam Halim Kaya’yı makamında ziyaret etti ardından kaymakamlık toplantı salonunda ilçe idare şube başkanları ile değerlendirme toplantısı yaptı.İnsan odaklı hizmet ve empati talimatı veren...

Kütahya 02.11.2016, 16:35
Vali Nayir: İnsan odaklı ve vatandaşla empati kurarak çalışacağız
Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Altıntaş Kaymakam Halim Kaya’yı makamında ziyaret etti ardından kaymakamlık toplantı salonunda ilçe idare şube başkanları ile değerlendirme toplantısı yaptı.
İnsan odaklı hizmet ve empati talimatı veren Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Vatandaş devleti etkili ve süratli görmek istiyor. Devletin saygınlığını belirleyecek olan da devlet kurumlarında çalışanlar. Vatandaş, devleti kamu çalışanlarında görecek. Devlet diye ayrı bir şahıs yok. Devlet dediğimiz; kamu kurum ve kuruluşlarının yürütmüş olduğu çalışmalarda görmüş olduğu tavır. Dolayısıyla bizim sorumluluğumuz devlet temsiliyeti sorumluluğu. Bu sorumluluğu bilen kişiler kendi birimlerinde ve kurumlarında devleti sevdirir, devlete milleti dost eder. Bu sorumluluğu bilmeyen, vatandaş ilişkilerinde problemi olan kişiler de vatandaşları devletten soğuturlar. İnsan odaklı ve vatandaşla empati kurarak çalışacağız. Bu coğrafyanın belki bütün insanlığa hediyesi olan ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesini kendi topraklarımızda, birimlerimizde geçerli kılmalıyız. İstersek yaptığımız çalışmalar ve tavrımızla devleti yüceltebiliriz. Olabildiğince devletin yüzen gülü olmalıyız. Devlet resmi ve somurtkan yüzünü çok gösterdi, artık eğitim seviyemizle birlikte devir de değişti. Dolayısıyla herkes şahısları kendi gibi bilip, güler yüzle karşılamalı ve derdini dinleyip göndermelidir” dedi. (EFE)
Yorumlar (0)
23°
açık