Vali, mültecilerle buluştu

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya’da yaşayan mültecilerle bir araya geldi. Suriye, Afganistan, Irak ve Somalili birer temsilcinin katıldığı programda Vali Ahmet Hamdi Nayir’e, Kütahya İl Göç İdaresi Müdürü İsmail Fatih Tüzen eşlik etti.Samimi...

Vali, mültecilerle buluştu
Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya’da yaşayan mültecilerle bir araya geldi. Suriye, Afganistan, Irak ve Somalili birer temsilcinin katıldığı programda Vali Ahmet Hamdi Nayir’e, Kütahya İl Göç İdaresi Müdürü İsmail Fatih Tüzen eşlik etti.
Samimi bir ortamda gerçekleşen programda Vali Nayir göçmenlerle konuşarak istek ve taleplerini dinledi.
Kütahya’da 5 bin göçmenin yaşadığını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Dünya genelinde baktığımızda büyük bir nüfus mülteci pozisyonunda. Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde mültecilerle ilgili değişik çalışmalar yapılıyor, bunun sosyal ve ekonomik yönleri araştırılıyor. Eğitim, sağlık ve istihdam yönünden mültecilerin durumu değerlendiriliyor. İlimizde 5 bin civarında yabancıyı misafir ediyoruz. Valiliğimize düşen ölçülerde sizlerin ihtiyaçlarını tespit edip onlarla ilgili çalışma yapmaya da gayret ediyoruz. Tarihe baktığımızda Anadolu coğrafyası sizler gibi birçok insana ev sahipliği yapmış. Bugün de sizler bizlerin misafirlerisiniz. Diliyoruz ki hayatınızın zorluklarını aşacağınız bir zaman yaşamış olursunuz. Değişik milletlerin birer temsilcisi olarak sizlerle bir masa etrafında buluşup Birleşmiş Milletler’in bir örneğini gösterelim istedik” diye konuştu.(EFE)
YORUM EKLE