Türkiye’nin Muhtarları 15 Ağustos’da Simav’da Buluşuyor

Kütahya 14.08.2014, 13:33 18.02.2015, 23:00
Türkiye’nin Muhtarları 15 Ağustos’da Simav’da Buluşuyor

Kütahya’nın turistik ilçesi Simav, 15 ve 16 Ağustos tarihlerinde Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelecek 200 dolayındaki muhtarın katılacağı önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
2 günlük toplantının Simav Muhtarlar Derneği Başkanı Raif Adıgüzel’in önerisi, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz’in önderliğinde Simav Eynal Kaplıcalarında gerçekleştirileceğine vurgu yapan Simav’ın AK Partili Belediye Başkanı Süleyman Özkan, “Türkiye’nin muhtarlarının önemli kararların alınmasına vesile olacak böylesine önemli bir toplantı için Simav’ı ve kaplıcalarımızı tercih etmesinin onur ve gururunu taşıyoruz” dedi.
Demokrasinin temel taşı olarak kabul ettikleri Türkiye’nin muhtarlarına 2 gün boyunca iyi bir ev sahipliği ve Simav misafirperverliğinin en güzel örneklerini sergilemek istediklerine vurgu yapan Başkan Özkan, “Misafirlerimiz önceden belirlenen program kapsamında Eynal Kaplıcaları başta olmak üzere ilçemizdeki diğer kaplıcalarda konaklayacaklar. Ayrıca kendilerine 15 Ağustostaki Eynal Kaplıcalarında gerçekleşecek olan toplantı öncesinde 1450 rakımlı Gölcük yaylamızda sabah kahvaltısı vereceğiz. Bunun yanında aynı gün toplatının sona ermesinin ardından Türkiye’nin jeotermal enerjili ilk ve tek Aqua parkı ile şifalı sularıyla ünlü umumi hamamlarımızda termal keyfi sunmak istiyoruz. Simav’ın tanıtımı açısından çok önemli bulduğumuz toplantımıza iştirak eden muhtarlarımıza ayrıca şehir turu attıracağız” dedi.

Başkan Özkan ayrıca, Türkiye’nin muhtarlarının katılacağı Eynal Kaplıcalarındaki toplantıya organ nakli hususunda önemli mesafeler alan İzmir İl Sağlık Müdürü ve aynı zamanda Ege Bölgesi Organ Nakli Koordinatörü Bediha Türkyılmaz ile birlikte 20 kişilik ekibinin de katılacağını ve muhtarlara organ nakli hususunda yaşanan son gelişmeleri aktaracağı bilgisine ulaştığını söyledi.
Simav Muhtarlar Derneği Başkanı Raif Adıgüzel, 15 ve 16 Ağustos 2014 tarihinde Simav’da yapılacak toplantıya Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, Genel Sekreter Sevim Özsoylu, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ali Ülgen, Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hatip Şeran, Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Abdullah Butaku, İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanı İbrahim Erşen, İstanbul Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Delibalta, Ege Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ayşe Taylan, Çanakkale Muhtarlar Derneği Başkanı Engin Kandemir ile Kütahya Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Arı’nın katılımının kesinleştiğini ve toplantıya ülke genelinden toplam 200 dolayında muhtarın katılacağını bildirdi.
15 ve 16 Ağustos tarihlerinde Simav Eynal Kaplıcalarında gerçekleşecek olan Muhtarlar Toplantısına Simav Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran’ın da katılacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)