TÜBİTAK 4006 Fuarı’ndaki ’Robotik proje’ büyük ilgi gördü

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde Mustafa Kemal Ortaokulu ve Şehit Polis Elvan Özbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ilgi gördü.Fuarda önündeki engelleri algılayan ve yön değiştiren robotik...

Kütahya 09.05.2018, 10:13
TÜBİTAK 4006 Fuarı’ndaki ’Robotik proje’ büyük ilgi gördü

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde Mustafa Kemal Ortaokulu ve Şehit Polis Elvan Özbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ilgi gördü.

Fuarda önündeki engelleri algılayan ve yön değiştiren robotik kodlama projesi protokol üyeleri tarafından ilgiyle izlendi.

2 projeden oluşan fuarda özellikle geri dönüşüm, su ve elektrik projesi ve hayvanlar için hazırlanan projeler ilgi kaynağı oldu.

Altıntaş Kaymakamı Musa Kazım Çelik, yaptığı açıklamada, ’’Hazırlamış oldukları güzel projelerinden dolayı tüm öğrenci arkadaşlarımı kutluyor,emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Özellikle robotik kodlama projesini yapan arkadaşları tebrik edyorum’’ dedi.

Öğrencilerimizin becerilerini ortaya çıkartan bu çalışmaların geleceğimizin teminatı çocukların neler yapabileceğini gösterdiğini belirten Altıntaş Belediye Bşakanı Ferit Karabulut, ’’Biribirinden değerli 20 proje inceledik. Çok şaşırtıcı projeler gördük. Fuarın düzenlemesinde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum’’ diye konuştu. (YD -EFE)
Yorumlar (0)