Simav’da Barınak Denetimi

Kütahya 13.10.2014, 14:38 18.02.2015, 22:59
Simav’da Barınak Denetimi

Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü uzmanları Kütahya’nın Simav İlçesinde Belediye’ye ait Geçici Hayvan Bakım Evinde denetimlerde bulundu.

AK Partili Başkan Süleyman Özkan, denetimin geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organları ile sanal medyada Sayderesi Mevkiindeki belediyeye ait geçici hayvan barınağında kalan hayvanların bakımı ile ilgili olumsuz haberler üzerine gerçekleştiğini bildirdi.


Gerçeği yansıtmayan haberler üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü uzmanlarının ilçeye gelerek barınakta incelemelerde bulunduklarını ifade eden Başkan Özkan, “Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü Avcılık ve Yaban Hayvanları Şube Müdür Vekili Turgut Civri ve belediyemiz veterineri İbrahim Akçay tarafından birlikte yapılan denetimler bir tutanakla kayıt altına alındı. Denetimlerde Bakım Evimizin basında yer alan haberlerin aksine temiz, bakımlı, etrafının çevrili ve içerisinde çok az sayıda hayvan bulunduğu, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve bağlı yönetmelikler açısından muhalefet teşkil eden bir hususa rastlanılmadığı, yavruların bakımlı, hayvanların ulaşabilecekleri temiz su ve gıda maddelerinin yanı sıra mamalarının da bulunduğu, yaşanan hayvan ölümlerinin de rutin hastalıklardan kaynaklandığı yönünde tutanak tutulup imza altına alındı” dedi.
Simav Belediyesine ait Sayderesi Mevkii’ndeki Geçici Hayvan Barınağı ile ilgili geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organları ile sanal medyada çıkan haberlerin asılsız ve abartılı olduğunun bilirkişi tutanağı ile tespit edilmesinin kendilerini sevindirdiğini ifade eden Başkan Özkan, “Ekiplerimiz özveriyle çalışıyor. Başıboş hayvanlarımızın sağlıklı bir ortamda yaşaması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Geçici Hayvan Barınağımızı mevcut halinden daha iyi bir ortama dönüştürmek için çalışma başlattık. Bu çalışmalarımıza gönüllü hayvan dostlarımızın da katkı sağlamasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.(MY-EFE)

Yorumlar (0)