Simav’da Arama Kurtarma Birimi Kursu

Kütahya’nın Simav ilçesinde, İHH İnsani Yardım Vakfı Temsilciliği tarafından, afet ve acil durumlara müdahale edebilecek personel yetiştirmek için ’Arama Kurtarma Temel Eğitim Kursu’ başlatıldı.İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım...

Simav’da Arama Kurtarma Birimi Kursu

Kütahya’nın Simav ilçesinde, İHH İnsani Yardım Vakfı Temsilciliği tarafından, afet ve acil durumlara müdahale edebilecek personel yetiştirmek için ’Arama Kurtarma Temel Eğitim Kursu’ başlatıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) Simav Temsilcisi Mehmet Ersoy “ Yüz’ün üzerinde ülkede insani yardım, insan hakları ve insani diplomasi alanında faaliyet gösteren uluslar arası bir sivil toplum kuruluşunu temsil etmekten gurur duyuyoruz. Simav’daki yardım faaliyetlerimizin yanı sıra, afet ve acil durumlarda yardımcı olabilecek personel yetiştirmek üzere Arama Kurtarma Temel Eğitim kursu düzenledik. Simav’da ve dışarıda görev yapabilecek personel eğitimleri tamamlandığında, kursiyerlere üç kategoride ayrı ayrı sertifika verilecek. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

60 gönüllünün başvuruda bulunduğu kursun açılışına Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) temsilcileri, Siyasi Parti Başkanları, Simav İHH İnsani Yardım Vakfı Temsilcisi Mehmet Ersoy, Kurs Eğitimcisi Erol Ersoy, Sağlık Görevlileri ve gönüllüler katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Deprem bölgesi olan Simav’da tür bir kursun açılmasının sevindirici olduğunu belirterek, acil durumlarda ihtiyaç olan personel eğitimi kursuna katılanlara başarılar diledi.(MEİ-EFE)
YORUM EKLE