Pazarlar’da metruk binalar yıkılıyor

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde bulunan ve gerek imar çalışmalarında, gerekse halkının güvenliği ve sağlığı için olumsuz etki yapan eski, bakımsız ve tehlike oluşturan binaların yıkımı hızla devam ediyor.Bu kapsamda eski ve yıkılacak...

Pazarlar’da metruk binalar yıkılıyor
Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde bulunan ve gerek imar çalışmalarında, gerekse halkının güvenliği ve sağlığı için olumsuz etki yapan eski, bakımsız ve tehlike oluşturan binaların yıkımı hızla devam ediyor.
Bu kapsamda eski ve yıkılacak binaların yıkım çalışmaları zaman zaman vatandaş belediye işbirliği ile yapılıyor. Pazarlar Belediyesi, İlçesinin gerek görüntüsü, gerekse imar alt yapı çalışmaları açısından bu binaların ortadan kaldırılması ve Pazarlar İlçesinin temiz ve modern bir görünüm sağlanmaya çalışılıyor.
Pazarlar İlçe merkezinde metruk durumda olan Fatih Mahallesi Cami sokakta bulunan metruk bina Pazarlar Belediyesi ekiplerince yıkıldı. Metruk binayı yıkarken Pazarlar Belediyesi ekipleri alınan güvenlik önlemleri dikkat çekti. Çevrede bulunan halk uyarılarak insanlar uzaklaştırıldı.
Bu konuda bir açıklama yapan Pazarlar Belediye Başkanı Cavit Erdoğan, “ Amacımız İlçemizde tehlike arz eden bina bırakmamak, yollarımızı ve alt yapı çalışmalarımızı imar planına uygun olarak, İlçemize güzel bir görünüm sağlamaktır. Eski, bakımsız ve tehlike arz eden binaların yıkımına devam edeceğiz. Fatih Mahallesinde cami sokakta bulunan eski, bakımsız ve tehlike arz eden binanın yıkımı ve hafriyatının alımı tamamlandı. Halkımız bizi, biz işimizi takip etmeye devam ediyoruz ” dedi.(MB-EFE)
YORUM EKLE