Pazarlar içme suyu şebekesi ve isale hattı ihalesi yapıldı

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinin içme suyu şebekesi ve isale hattının yapım ihalesinin İller Bankası Genel Müdürlüğü’nce yapıldığı bildirildi.1989 yılında yapılan içme suyu şebekesi ve isale hattının ekonomik ömrünü tamamladığını...

Pazarlar içme suyu şebekesi ve isale hattı ihalesi yapıldı
Kütahya’nın Pazarlar ilçesinin içme suyu şebekesi ve isale hattının yapım ihalesinin İller Bankası Genel Müdürlüğü’nce yapıldığı bildirildi.
1989 yılında yapılan içme suyu şebekesi ve isale hattının ekonomik ömrünü tamamladığını ifade eden, Pazarlar Belediye Başkanı Cavit Erdoğan, İlçenin İçme suyu şebekesi ve isale hattının yapılması için yapım ihalesinin yapıldığını söyledi.
Belediye Başkanı Cavit Erdoğan, “İlçemizin İçme suyu şebeke ve isale hattının yapımı İller Bankası Genel Müdürlüğünce ihalesi yapıldı. 17 kilometre ana hat, 8 kilometre şehir içi şebeke hattı, 1 adet 50 tonluk depo, 1 adet bin tonluk depo ve idari binanın yapılacağı proje yüzde 50 hibe olmak üzere geriye kalan yüzde 50’lik pay ise İller Bankası kredisi ile yapılacaktır. İçme suyu şebeke hattı ve isale hattı ekonomik ömrünü tamamladı. Bu çerçevede yüzde 50’si hibe olmak üzere bu projeyi hayata geçiriyoruz.SUKAP projesi kapsamında yapılan içme suyu şebeke hattı ve isale hattı projemizle ilçemizin en az 50 yıl su problemini çözüyoruz. İhale 31 Ekim Pazartesi günü yapılarak yakın zamanda ihale sonucunun İller Bankası Genel Müdürlüğünce açıklanacaktır. İçme suyu şebeke ve isale hattı ihalesi ilçemiz halkına hayırlı olsun. Halkımız bizi, biz işimizi takip etmeye devam ediyoruz” dedi.(MB-EFE)
YORUM EKLE