Öğretmen eşlerin doğa ve izcilik tutkusu

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Atatürk İlkokulunda Sınıf Öğretmeni olarak görev yapan Yusuf İzzettin Kelek ve eşi Serpil Kelek oluşturdukları Yavrukurt İzci Ünitesiyle 27 öğrenciye izcilik eğitimi veriyorlar.İzci Lideri Yusuf İzzettin...

Öğretmen eşlerin doğa ve izcilik tutkusu
Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Atatürk İlkokulunda Sınıf Öğretmeni olarak görev yapan Yusuf İzzettin Kelek ve eşi Serpil Kelek oluşturdukları Yavrukurt İzci Ünitesiyle 27 öğrenciye izcilik eğitimi veriyorlar.
İzci Lideri Yusuf İzzettin Kelek, bir yıldan beri İzci Gönüllüsü olan eşinin izcilik faaliyetlerinde kendisine her zaman yardımcı olduğunu söyledi.
Kelek, ”Küçüklüğümden beri içimde var olan doğa tutkusunu izcilikle birleştirmeye karar verdim ve 6 yıl önce izcilikle uğraşmaya başladım. Bu süreçte eşim fırsat buldukça bana her konuda destek oluyordu. Bu yıl ise Yavrukurt İzci Ünitesinde İzci Gönüllüsü olarak görev almak istediğini söyledi. 3 aydan beri etkinliklere iştirak ediyor. Son olarak kendisi izci andını içti ve akabinde yıldızını taktık” dedi.
İzci Lideri eşinin karşısında ant içerken hayli heyecanlı olduğu gözlenen İzci Gönüllüsü Serpil Kelek, amacının İzci Lideri olmak olduğunu söyledi.(MA-EFE) - Ege Haber
YORUM EKLE
EURO

DOLAR

BİST

ALTIN

°  
banner486
HABERLER