Muratdağı Termal Kayak Merkezi 2017 yılına hazırlanıyor

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Muratdağı Termal Kayak Merkezi 2017 yılına hazırlanıyor.İlçeye 30 kilometre uzaklıktaki Muratdağı Termal Kayak Merkezi’ne ulaşım, alt yapı, elektrik enerjisi iyileştirme çalışmaları başlatıldı.Gediz...

Muratdağı Termal Kayak Merkezi 2017 yılına hazırlanıyor
Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Muratdağı Termal Kayak Merkezi 2017 yılına hazırlanıyor.
İlçeye 30 kilometre uzaklıktaki Muratdağı Termal Kayak Merkezi’ne ulaşım, alt yapı, elektrik enerjisi iyileştirme çalışmaları başlatıldı.
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Saraoğlu yaptığı açıklamada, “Termal Turizm Merkezi Muratdağı, termal suları, endemik bitkileri, kuş cenneti olması özellikleriyle öne çıkmış bir yeryüzü harikasıdır. Muratdağı Termal Kayak Merkezine, Kıcıroğlu Yaylası ile Kayak Merkezi ulaşım yoluna 6 metre genişliğinde, 4 kilometre uzunluğunda toplamda 24 bin metrekarelik yol küp zar taş ve 8 bin metre beton bordür, menfez ve drenaj hatları döşenerek, yol temel ve sanat yapıları ihale edilerek yapılması planlanmıştır. Kaplıcanın elektrik enerjisi nakil ve dağıtım hatları yenilenerek, 4 adet trafo yeri belirlenerek imalat çalışmaları başlatılmıştır. Muratdağı Termal Kayak Merkezi hizmet binası ve kafeterya ayrı ayrı iki bina olarak toplamda 250 metrekare civarında çelik prefabrik bina olarak inşa edilecektir. Hizmet binası ve kafeterya yeri teslim edilerek su basman inşası bitme aşamasındadır. Ayrıca çelik bina imalatı fabrikasında kurulum aşamasındadır. Diğer taraftan doğal güzellikleri ile ünlü Muratdağı’nda bitme aşamasına gelen verandalı ve seyir teraslı ahşap kafeterya bu kış termal kayak merkezine gelen tatilcilerin hizmetine sunulacaktır. Muratdağı yatırım planları doğrultusunda gerçekleştirilmekte olan yatırımlarla geleceğin termal turizm başkenti merkezi olacaktır” dedi. ( (MA-EFE)
YORUM EKLE