Müdür Hasan Çevik: Kanun, adalet, eşitlik ve tarafsızlıktan sapmamalıyız

Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Emniyet teşkilatının 10 Nisan 1845’ten bugüne kadar kutsal görevini, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, üstün bir görev anlayışı içerisinde yerine getirdiğini ve yerine getirmeye devam edeceğini...

Müdür Hasan Çevik: Kanun, adalet, eşitlik ve tarafsızlıktan sapmamalıyız

Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Emniyet teşkilatının 10 Nisan 1845’ten bugüne kadar kutsal görevini, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, üstün bir görev anlayışı içerisinde yerine getirdiğini ve yerine getirmeye devam edeceğini kaydetti.

Çevik, “Çok kutsal ve şerefli aynı ölçüde önemli ve meşakkatli bir görev üstlenmiş bulunmaktayız. Bu görevi başarmamız için devletimiz ve milletimiz, elinden gelen tüm imkanları seferber etmekte ve sizlere güvenmektedir. Hizmetin gerektirdiği onur, disiplin ve fazilet içerisinde görevimizi yürütürken kanun, adalet, eşitlik ve tarafsızlık ilkelerinden asla sapmamalıyız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi ve mücadelemizin her aşamasında şehit düşen meslek mensuplarımızın aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Geride bıraktıkları dul ve yetimlerimiz gazilerimiz ve görev malullerimize minnet ve şükran, emeklilerimize sağlık ve mutluluk, halen görevini sürdüren her rütbedeki emniyet teşkilatı personeli ile onların fedakar eş ve çocuklarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. (EFE)
YORUM EKLE