Minik yürekler 15 Temmuz kahramanları için camiyi doldurdular

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde yaz Kur’an kursu öğrencileri düzenlenen etkinlikle, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit düşen vatandaşları dualarla andı.Altıntaş Ulu Camisinde yaklaşık 200 Kur’an kursu öğrencisi tarafından 15...

Minik yürekler 15 Temmuz kahramanları için camiyi doldurdular

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde yaz Kur’an kursu öğrencileri düzenlenen etkinlikle, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit düşen vatandaşları dualarla andı.

Altıntaş Ulu Camisinde yaklaşık 200 Kur’an kursu öğrencisi tarafından 15 Temmuz şehitleri için anma programı düzenlendi. Program öğrencilerin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Öğrenciler 15 Temmuz Şehitleri için ilahiler söylediler. Programda ayrıca Altıntaş Ulu Camii İmamı Naci Armağan tarafından sela ve ezan okundu.

Altıntaş İlçe Vaizi Mikail Miral, yaz Kur’an kurslarının sadece Kur’an-ı Kerim’in öğrenildiği mekanlar olmadığını dile getirerek, "Bizler şuna inanıyoruz, yeryüzünün en masum mekanları camiler, en masum varlıkları da çocuklardır. Camilerimizin çocuklarla buluştuğu yaz mevsimi bizim için en kıymetli vakittir. Bu kurslar birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin inşa edildiği mekanlardır. Bu programımız vesilesi ile 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" diye konuştu.(YD-EFE)
YORUM EKLE