Mehmet Albayrak: Şehirdeki Osb’Ler Arasında İşbirliği Daha Da Arttırılmalı

Değerlendirme Toplantısı

Kütahya 18.01.2015, 18:40 18.02.2015, 22:59
Mehmet Albayrak: Şehirdeki Osb’Ler Arasında İşbirliği Daha Da Arttırılmalı

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü yetkilileri, Kütahya’da faaliyette bulunan Organize Sanayi Bölgesi Müdürleri ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı TR33 Bölgesi Temsilcisi Yard. Doç. Dr. Barış Gökçe ile bir araya gelerek koordinasyon ve işbirliği toplantısı gerçekleştirdi.
Toplantı sonrasında bir açıklama yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Albayrak, toplantıda şehirde faaliyet gösteren Organize Sanayi Bölgeleri’nin (OSB) kendi aralarında koordinasyonun geliştirilmesi, işbirliğinin arttırılması, OSB’lerin sevk ve idaresini yürütmekle ilgili konularda uygulama bütünlüğünün sağlanması gerektiğini dile getirdi.

Kütahya’da faaliyet gösteren sanayiciler arasında ara malı üretme potansiyeli bulunan işletmelerin tespit edilmesine yönelik çalışmaları başlattıklarını bildiren Albayrak, hem cari işlemler açığını azaltmak hem de ihtiyaç duyulan yüksek büyüme oranlarını korumak için üretimde, özellikle ara malı üretiminde yerli katkı oranını yükseltmenin kaçınılmaz olduğunu ifade etti.
Kütahya il genelinde halen 4 OSB bulunuyor.(EFE)

Yorumlar (0)