Kütahya’da Toplam 5 Radyo Yayın Hayatını Sürdürüyor

Fatih Öztürk

Kütahya 13.02.2015, 19:04 18.02.2015, 22:59
Kütahya’da Toplam 5 Radyo Yayın Hayatını Sürdürüyor

Kütahya’da halen 5 radyonunu yayın hayatını sürdürdüğü bildirildi.
Dünya Radyo Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Enerji Radyo’nun kurucusu Fatih Öztürk, teknolojik gelişmelerle tüm elektronik aletlerin gelişip değiştiğini ancak, radyonun bu yeniliklerin gerisinde kaldığını kaydetti.

Öztürk, "Kütahya’da şu anda yayında olan ulusal radyoların dışında yerel olarak yayın hayatına devam eden 4 şehir radyosu 1 üniversite çatısı altında yayını sürdüren 5 radyo Kütahyamızın sesi olmaya devam etmektedir.Yazının bulunması, matbaanın icadı, seslerin teller aracılığıyla bir noktadan diğerine aktarılması, telsiz iletişim, radyonun, televizyonun geliştirilmesi, uydularla yayıncılığı… Bir yandan hızla akıp giden zaman, diğer yandan zamanın önüne geçmeye çalışan iletişim teknolojisi. Gelecek bize neler getirecek bilinmez ama bilinen gerçek, 1900’lü yılların ilk çeyreğinde insanlığın hizmetine sunulan radyonun, hala yaşamımızda önemli bir yer tutuyor olması.Hiç şüphe yok ki, yerel radyolar günümüzde büyük sıkıntılar
Yerel radyolar, teknoloji gelişirken alt yapılarını yeniliyemiyor, teknolojik anlamda çağın gerisinde kalmaktadır.
En önemli sorunlarımızdan biriside kaçak yayın yapan ve her yeri saran pazarlama adı altında vergi kaybına da yol açan radyolardır. Hemen hemen her gün onlarca yeni kaçak radyo yayın yapmaktadır.Kamu spotları ücretsiz yayınlanmaktadır. Meslek Birliği adı altında faaliyet gösteren kurumlar sorun üretememektedir.KOSGEB firmalara sağladığı reklam desteğinin içerisine radyo reklamlarını almalı ve destek vermelidir.İletişim mezunları sektörde değerlendirilmeli ve personel desteği sağlanmalıdır" ifadelerini kullandı. (EFE)

Yorumlar (0)
22°
açık