Kütahya’da ’şifa zehir olmasın’ projesi

Doğru ilaç kullanımı, ilaçların atılmaması ve dökülmemesi noktasında vatandaşları ve öğrencileri bilinçlendirmek isteyen Kütahya Ali Güral Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde ’Şifa...

Kütahya’da ’şifa zehir olmasın’ projesi

Doğru ilaç kullanımı, ilaçların atılmaması ve dökülmemesi noktasında vatandaşları ve öğrencileri bilinçlendirmek isteyen Kütahya Ali Güral Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde ’Şifa zehir olmasın’ isimli projeyi hayata geçirdi.

Ali Güral Lisesi Müdürü İsmail Baş, Kimya Öğretmeni Zehra Taşçıoğlu, Bilgisayar Öğretmeni Ersin İlaslan ile projede yer alan öğrenciler Feyza Aydın, Berkay Yavuz, Alper Duman, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret ederek, proje hakkında bilgiler verdiler.

Kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür eden Ali Güral Lisesi Müdürü İsmail Baş, proje grubu öğrencilerinin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen bir doktor tarafından doğru ilaç kullanımı konusunda eğitildiğini, 8 okulda da konuya ilişkin seminerler düzenleneceğini söyledi.

Şifa Zehir Olmasın projesi için bir de kamu spotu hazırladıklarını belirten Ali Güral Lisesi Müdürü İsmail Baş, Kütahyalıları bilinçlendirmek amacıyla kamu spotu hazırlayacaklarını, hazırlanan kamu spotunda başta Vali Ahmet Hamdi Nayir olmak üzere ilin önde gelen isimlerine yer vermek istediklerini kaydetti.

Kamu spotunda yer alacağını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, ’Şifa zehir olmasın’ projesine destek olmaktan mutluluk duyacağını söyledi. (EFE)
YORUM EKLE