Kütahya’da halk günü

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir istek, şikayet, önerileri dinlemek ve sorunlara çözüm bulmak amacıyla vatandaşlarla bir araya geldi.Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında, Vahid Paşa Yazma Eser Kütüphanesi’nde düzenlenen buluşmaya İl Emniyet...

Kütahya’da halk günü
Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir istek, şikayet, önerileri dinlemek ve sorunlara çözüm bulmak amacıyla vatandaşlarla bir araya geldi.
Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında, Vahid Paşa Yazma Eser Kütüphanesi’nde düzenlenen buluşmaya İl Emniyet Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Sağlık Müdürü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü, Çalışma ve İŞ-KUR İl Müdürü, Balıklı, Mecidiye, Maltepe, Hamidiye, Gazi Kemal, Pirler, Saray, Müderris, Ali Paşa ve Börekçiler mahallelerinde görev yapan muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.
Halk buluşmalarındaki gayenin sorunlara birlikte çözüm aramak olduğunu dile getiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, Valiliğimiz merkezi hizmetlerin yürütülmesinden sorumlu. Emniyet - asayişten, eğitimden, kültür ve sağlıktan sosyal yardımlaşmaya kadar değişik alanlarda hizmet veriyoruz. Başta benim olmak üzere bütün il idare şube başkanlarının kapısı herkese açık, vatandaşlarımız görüşmek istediğinde gelip görüşebiliyor. Ancak bugünkü buluşmamızın değişik bir manası var. Halkımızla buluşarak yapılması gerekenleri görüşmek, yapılanları birlikte değerlendirmek için yaptığımız bir çalışma bu. Yürüttüğümüz hizmetlerin, yapmış olduğumuz çalışmaların halk nezdinde nasıl anlaşıldığının bizim için bir önemi var. Bazen çok faydalı şeyler yaparız, vatandaş bundan haberdar olmayabilir, vatandaşımız haberdar olsun diye hizmetin veriliş şeklini değiştirmeliyiz. Bazen yaptığımızı zannettiğimiz iş vatandaşa ulaşmamış olur, o konudaki eksiğimizi giderir, vatandaşın hissedeceği şekilde çalışmaları yapmaya gayret ederiz. Kamu olarak, merkezi yönetim olarak neler yapıyoruz? Yapmış olduğumuz çalışmaların sizlere yansıması ne? Eksikliğini duyduğunuz hususlar nelerse sizlere burada söz vererek bu konuları birlikte paylaşma düşüncesindeyiz dedi.
Vali Ahmet Hamdi Nayir, vatandaşların istek ve şikayetlerinin dinlenerek çözüm aranacağı Halkla Buluşma’ toplantıların her ay gerçekleştirileceğini söyledi.
Vali Ahmet Hamdi Nayir’in konuşmasının ardından kurum yetkilileri kendilerini tanıtarak, kurumlarının çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Vatandaşların ve muhtarların sorunlarını ve isteklerini dinleyen Vali Nayir sorunların çözümü için ilgili kurum amirlerine talimat verdi. (EFE) - Ege Haber
YORUM EKLE
EURO

7.2854

DOLAR

6.2046

BİST

96121

ALTIN

242.203

20°  
HABERLER