Kütahya’da ’Dünyanın rengi Kütahya’nın misafiri’ etkinliği

Üniversite öğrenimi için Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ni tercih eden yaklaşık 45 ülkenin öğrencileri, tanışma etkinliğinde bir araya geldi.Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’na (UDEF) bağlı Hayme Ana Uluslararası Öğrenci...

Kütahya 26.10.2016, 12:41
Kütahya’da ’Dünyanın rengi Kütahya’nın misafiri’ etkinliği
Üniversite öğrenimi için Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ni tercih eden yaklaşık 45 ülkenin öğrencileri, tanışma etkinliğinde bir araya geldi.
Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’na (UDEF) bağlı Hayme Ana Uluslararası Öğrenci Derneği’nin düzenlediği Dumlupınar Üniversitesi Bedesten salonundaki tanışma etkinliğine, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya milletvekilleri Şükrü Nazlı, İshak Gazel, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat, Hayme Ana Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Muhammed İkbal Gündem, STK Temsilcileri ile yaklaşık 300 yabancı öğrenci katıldı.
‘Dünyanın Rengi, Kütahya’nın Misafiri’ sloganıyla hazırlanan etkinlik, Afganistanlı öğrenci Nakibullah Tuğhig’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Öğrencilerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yakın ve uzak coğrafyalarda yaşanan sıkıntıların, zulümlerin ve karışıklıkların olduğu dünyanın bu salondan öğreneceği çok şeyler var” dedi.
Etkinlikte, dernek faaliyetlerini gösteren slayt gösterisi sunulurken, yabancı öğrenci temsilcileri de kente ilk geldiklerinde hissettikleri duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. (EFE)
Yorumlar (0)
18°
açık