Kütahya’da 44 şehide 44 hatim

Kütahya’da, İstanbul’daki terör saldırısında hayatını kaybeden şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim hatimlerinin duası yapıldı.Ulu Camii’nde İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki terör saldırısında şehit olan polisler ve tüm şehitler...

Kütahya’da 44 şehide 44 hatim
Kütahya’da, İstanbul’daki terör saldırısında hayatını kaybeden şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim hatimlerinin duası yapıldı.
Ulu Camii’nde İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki terör saldırısında şehit olan polisler ve tüm şehitler için okunan Kuran-ı Kerim hatminin duası, aşr-ı şerifler ve kasideler eşliğinde edildi.
Programa Vali Yardımcısı Yüksel Kara, Kütahya İl Müftü vekili Veysel Kükrek, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, STK temsilcileri, bazı daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kütahya İl Müftülüğü’ne bağlı Kur’an Kursları’nda okuyan öğrencilerin her bir şehit için okuduğu hatimlerin duası İl Müftü Vekili Veysel Kükrek tarafından yapılırken, terör saldırısı lanetlendi.
Kükrek, "Hiç şüphesiz dünya mazlumlarının umudu olan memleketimize dışarıdan ve içeriden hainlerin işbirliği içerisinde yapmış oldukları bu menfur olay, hiçbir zaman bizi birbirimizden ayıramayacaktır.Bilinsin ki düşmanlar bizi asla birbirimize düşüremeyecek" dedi. (EFE)
YORUM EKLE