Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir: Engellileri eve hapsetmeyin, yaşama dahil edin

Vali Ahmet Hamdi Nayir

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir: Engellileri eve hapsetmeyin, yaşama dahil edin
Türkiye Beyazay Derneği Kütahya Şubesi ile Beyazay Engelliler Derneği Spor Kulubü, görme engelli vatandaşları bir araya getirdi.
Kütahya Belediyesi Bengisu Sosyal Tesislerinde düzenlenen etkinliğe Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan vekili Ali İhsan Ertaş, İl Emniyet Müdür Vekili Hasan Çevik, Türkiye Beyazay Derneği Kütahya Şube Başkanı Halil Bilgiç, Kütahya Beyazay Engelliler Spor Kulubü Başkanı Dilek Ümran Öztürk, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri, engelliler ile aileleri katıldı.
Etkinlikte ilk konuşmayı Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir yaptı. Asıl engelin beyinde ve vicdanda olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir engellilerin sosyal yaşama aktif katılımlarının sağlanmasını gerektiğini söyledi.
Sivil Toplum Kuruluşlarının engelli vatandaşlar için fedakarca çalıştığının altını çizen Vali Nayir, “Hayatın zorluklarını birleşerek aşmamız elbette mümkün. Yaşadığımız dünyada her şey güllük gülistanlık değil. Maalesef hayat bize bazen farklı sürprizler de yapabiliyor, engellilerimiz de olabiliyor. Onları hiçbir zaman içeriye kapatmamak, toplumla paylaşmak, sıkıntıları için birlikte çözüm aramak, hayatın zorluklarını birlikte karşılamak için çok güzel derneklerimiz var. Derneklerimizin fedakar çalışmalarından birinde sizlerle bir arada bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Derneklerimiz aynı amacı güden, aynı sıkıntıları çeken insanlarımızı bir araya getirerek hem tecrübe paylaşımında bulunuyor hem de onlara yol gösterici oluyor. Hayat içerisindeki sıkıntıları birlikte aşma gayretini gösteriyor. Yine derneklerimiz üst kurullarıyla birlikte hükümet ve devlet nezdinde girişimlerde bulunarak sizler için yapılması gerekenleri Ankara’da gündeme getirip, sizler için olabilecek olan bütün imkanları yapma gayreti içerisinde oluyor. Ne güzel ki sizler bu davete icabet etmiş, buraya gelmişsiniz, daveti kıymetli kılan icabetidir. Sizler evlatlarınızın elinden tutarak hayata hazırlamak için evdeki sıkıntılarınızı paylaşmak için burada bir araya geliyorsunuz. Derneklerimiz de yol gösterici olarak buradaki faaliyetlerden haberdar edip sizler için yapabileceklerini ortaya koymaya çalışıyorlar. Bizler merkezi ve yerel yönetimler olarak engelli vatandaşlarımız için yapabileceklerimizin gayreti içerisinde, sizlere yardımcı olma amacındayız” diye konuştu. (EFE)
YORUM EKLE