Kütahya Simav'da Ramazan öncesi hurma fiyatlarına yüzde 100 zam yapıldı

Kütahya'da Ramazan ayı vatandaşların cebini bir hayli zorlayacak. Simav ilçesinde hurma fiyatlarına yüzde yüz zam yapıldı. İlçe halkı fiyatlar karşısında şok geçirdi. Kütahya'da yapılan kritik zam sonrası ülke genelinde hurma fiyatlarında bu denli yükseliş olur mu? sorusu akıllara geldi. Detaylar haberimizde...

Kütahya 03.05.2019, 11:38
Kütahya Simav'da Ramazan öncesi hurma fiyatlarına yüzde 100 zam yapıldı

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Ramazan alışverişi yapan vatandaşlar hurma fiyatları karşısında şaşkına döndü. Ramazan ayında, iftarda ve sahurda en çok tüketilen yiyeceklerin başında gelen hurma fiyatlarının yüzde 100 arttığı bildirildi.

YÜZDE YÜZ ZAM VATANDAŞIN CEBİNİ ZORLAYACAK!

Bu yıl ki hurma fiyatları hakkında bilgi veren Kadir Kahraman, piyasalardaki dengesizlik sebebiyle hurma fiyatlarının da tavan yaptığını ifade etti. Kahraman, “Geçtiğimiz yıllarda 10 ton civarında hurma getiriyorduk. Bu yıl fiyatlardaki yükseliş sebebiyle 1 ton hurma alabildik. Kudüs süper jumbo hurmanın kilogramını 80 TL’ye satıyoruz. Bir adet hurmanın fiyatı ise 1 lira 76 kuruşa denk geliyor. Pahalı hurmayı vatandaşlar taneyle alacaklar. Ancak dar gelirli vatandaşların alabilecekleri hurma çeşitleri de var. 10 TL den başlayıp, 80 TL ye kadar hurma çeşidimiz bulunuyor” dedi.

Yorumlar (0)