03 Temmuz 2014 Perşembe 16:40
İshak Gazel:

AK Parti Kütahya İl Başkanı İshak Gazel, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmadan sonuçlanacağını ifade etti.
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Sabahattin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Özbey ve İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Remzi Günay ile birlikte parti binasında basın toplantısı düzenleyen Gazel, Türk siyasi tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin her dönemde büyük bir önem arz ettiğini dile getirdi.
AK Parti Kütahya Teşkilatı'nın seçimlere hazır olduğunu belirten İshak Gazel, " Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, partimizin adayı olduğu açıklandıktan sonra yüksek bir motivasyon içeren ve duygu yüklü bir konuşma yaptı. Orada bulunanlar olarak zaman zaman kendimizi zor tuttuk. Gençlik Kolları Başkanlığından başlayan siyasi hayatını anlatırken, salonda bulunanlar ve televizyonları başlarında programı izleyenler, adeta eski Türkiye ile Yeni Türkiye arasındaki farkı ve bu farkı ortaya koyan, samimi ve ihlaslı bir dava adamını, gerçek bir devrimciyi, müşfik bir babayı, hayırlı bir evladı, mükemmel bir eşi seyrettiler.

12 yıl boyunca, bu ülkenin kaderinin değişmesine tesir eden bir 'sağlam iradeyi' dinlediler. Türkiye 21. Asrın özellikle ilk 10 yılında bütün milletimizin ve bütün dünyanın takdirini kazanan büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. Şimdi Milletimizin 2. Sıçramasını sağlayabilecek çok büyük bir adımı atıyoruz. Şimdiye kadar Ak Partinin geçekleştirdiği devrimler Milletimizin Teveccühü ile olmuştur. Cumhurbaşkanı adayımız inşallah yine milletimizin teveccühüne mazhar olacak ve bugün Türkiye 2023,2053 ve 2071 hedeflerine Büyük milletimizin kararlılığı ile ulaşacaktır. Cumhurbaşkanının doğrudan Halk tarafından seçilecek olması devrim niteliğinde bir adımdır. Belki bu olayları bizzat yaşadığımız için farkına varamıyoruz, kavrayamıyoruz. Ancak şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim ki, Cumhurbaşkanlığı seçimleri Türkiye Siyaset tarihi için bir dönüm noktası oluşturacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Cumhurbaşkanını halkın bizzat seçecek olması, Türk Tarihinde de bir ilktir. İlk defa bu Millet kendisini yönetecek en tepedeki idareciyi doğrudan kendisi seçecektir. Biraz önce de söylediğim gibi, belki farkına varamıyoruz ama Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşları olarak bir tarihe tanıklık ediyoruz. 12 yıldır Milletimize hizmet yolunda karşısına çıkan her türlü engeli teker teker devirip iddiasından ve davasından, hedeflerinden hiçbir zaman vazgeçmeyen bu AK kadro, Cumhurbaşkanını seçtiği gün, Sayın Başbakanımız Cumhurbaşkanı koltuğuna oturduğu gün Türkiye’nin önüne yepyeni bir model ortaya konulmuş olacaktır.Türk Siyasi Tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçimleri her zaman çok önemli olmuştur. Zira Cumhurbaşkanlığı, Seçimle iktidara gelemeyen azınlığı, seçimle iktidara gelen siyasi iradeye karşı iktidarda tutma formülüydü. Öyle ki, Cumhurbaşkanlığı, geçmişteki uygulamalarına bakıldığında, hep seçimle işbaşına gelmiş iktidarı bir şekilde kontrol etme, onu denetim altında tutma rolü üstlenmiştir. İşte bu nedenle, Türk Siyasi Tarihinin kara lekeleri olan Darbeler yapılagelmiştir. 1960 darbesi Milletin iradesine engel olmak isteyen bu çetenin organizasyonuyla yapılmıştır. Aynı şekilde 1971 muhtirası da Cumhurbaşkanlığı seçimlerini etkilemeye dönük bir darbe girişimidir. 1980 askeri darbesi Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgilidir. 28 Şubat Postmodern darbesi de, bu zümrenin, seçilmiş iktidarın karşısına kendisini temsil eden bir kontrol mekanizmasını Cumhurbaşkanı seçtirmesiyle intaç etmiştir" dedi.
"ERDOĞAN SADIK BİR DAVA ADAMIDIR"
Recep Tayyip Erdoğan'ın mazlumun hakkı için zalimle mücadele etmeyi, hatta savaşmayı bile göze alan bir insan olduğunu anlatan İshak Gazel, "Geçen sene bu zamanlarda meydana gelen Gezi olayları, 17 Aralık ve 25 Aralık darbe girişimleri kesinlikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bağımsız düşünülmemelidir. Tamamen bu seçimleri etkilemek için ortaya konulmuş kirli bir ittifakın ürünüdür. İşte bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Türkiye yapılmış tüm seçimlerin anasıdır.AK Parti'nin 12 yıllık iktidarı döneminde yapılan tüm devrimler ve değişiklikler paradigma içinde meydana gelen değişikliklerdir. Cumhurbaşkanlığı seçimleri aynı zamanda paradigmanın da değişeceğinin habercisidir. Ve bu seçimle artık siyaset de yeniden yapılanacaktır. İşte bu denli önemi haiz bir seçime girmek üzereyiz. İnşallah Adayımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan 10 Ağustos'ta yapılacak seçimde, ikinci tura kalmadan Cumhurbaşkanı seçilecektir. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi demek, dünya üzerinde ezilen, sömürülen, hakkı gasp edilen ne kadar mazlum varsa onların sevinmesi demektir. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi demek küresel bir güç olarak Türkiye’nin tebarüz etmesi demektir.Çünkü Recep Tayyip Erdoğan bu dünyada yapılan kötülüklere suç ortağı olmamayı seçerek temiz kalınabileceğine inanan bir insandır. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan, bu Ülkeyi işgal altına almak isteyen uluslararası güçlere ve onların yerli taşeronlarına engel olmuş bir insandır. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan, Anadolulu olmanın, bu milletin evladı olmanın, bu millet çalışmanın bütün vasıflarına haiz sadık bir dava adamıdır. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan, mazlumun hakkı için zalimle mücadele etmeyi, savaşmayı göze alabilmiş bir insandır.Biz de AK Parti olarak seçim çalışmasıyla ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık. İl Teşkilatımız, ilçe teşkilatlarımız, kadın ve gençlik kollarımız, mahalle teşkilatlarımız ve nihayet sandık yönetim kurullarımızla ulaşmadık bir ev bırakmamacasına, 10 Ağustos'a kadar milletimizin gönlüne girmeye çalışacağız. Sonunda da Allah'ın takdiri ve milletin dediği olacak"ifadelerini kullandı. (EFE)

Son Güncelleme: 18.02.2015 23:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.