Hisarcık’ta Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışması

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde 15 Temmuz Haftası Anma etkinlikleri kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü işbirliği ile Yaz Kuran Kursları öğrencileri arasında Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma yarışması...

Kütahya 13.07.2017, 11:59
Hisarcık’ta Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışması

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde 15 Temmuz Haftası Anma etkinlikleri kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü işbirliği ile Yaz Kuran Kursları öğrencileri arasında Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma yarışması düzenlendi.

Yaz Kuran Kurslarında öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla İlçe Müftülüğünde yapılan Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma yarışmasının jüri üyeliğini Yunus Emre Camii İmam Hatibi Neceti Keleş ve Çimenlik Camii İmam Hatibi İlyas Çalışkan yaptı.

Jüri üyeleri yarışmaya katılan öğrencilere taban puan, tecvit ve mahreç, yüzünden doğru okuma, makam ve kriterleri üzerinden puan verdi.

Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma yarışması sonunda birinciliği Yenidoğan Camiinden Halil Kocaman ve Merkez Çarşı Camiinden İsmail Yılmaz paylaşırken, ikinci Merkez Çarşı Camiinden Sinan Yeşilyurt, üçüncü ise Yenidoğan Camiinden Recep Ölmez oldu.
Yorumlar (0)
18°
açık