Hisarcık’ta hac kafilesi kutsal topraklara dualarla uğurlandı

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinden, 2018 yılı hac sezonunda Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hacca gidecek olan 16 kişilik hac kafilesi dualarla uğurlandı.Bu yıl ilçeden hacca gidecek 16 hacı adayı için Yatsı Namazının kılınmasının...

Hisarcık’ta hac kafilesi kutsal topraklara dualarla uğurlandı

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinden, 2018 yılı hac sezonunda Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hacca gidecek olan 16 kişilik hac kafilesi dualarla uğurlandı.

Bu yıl ilçeden hacca gidecek 16 hacı adayı için Yatsı Namazının kılınmasının ardından Merkez Çarşı Camii önünde uğurlama töreni düzenlendi.

Okunan Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin ardından İlçe müftüsü Mustafa Arda tarafından yapılan dua sonrası hacı adayları sevenleriyle kucaklaşarak helalleşti. Hacı adayları müftülük görevlileri ile aile yakınları tarafından dualarla gözyaşları arasında Altıntaş Zafer Havaalanına gitmek üzere Merkez Çarşı Camii önünden kurban kesilerek uğurlandı.

Uğurlama törenine Kaymakam Furkan Başar, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ve Belediye Başkanı Fatih Çalışkan’da katıldı.(MA-EFE)
YORUM EKLE