Hisarcık’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı provaları

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinin provası yapıldı.İlçedeki ortaöğretim ve liselerde öğrenim gören öğrenciler, sabah saatlerinde okullarından çıkarak öğretmenleri gözetiminde bayramın yapılacağı...

Hisarcık’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı provaları
Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinin provası yapıldı.
İlçedeki ortaöğretim ve liselerde öğrenim gören öğrenciler, sabah saatlerinde okullarından çıkarak öğretmenleri gözetiminde bayramın yapılacağı Cumhuriyet Meydanındaki Belediye Hizmet Binası önüne geldiler.
Tören yöneticiliğini Şehitler Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Tekin, kutlama töreni sunuculuğunu ise Hisarcık Şehitler Ortaokulu Türkçe Öğretmenleri Erdem Öztoprak ve Yasemin Zeytinoğlu’nun yaptığı provada öğrenciler öğretmenleri tarafından bayram töreninde duracakları alanlara yerleştirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul müdürleri tarafından Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanını temsilen öğrencilerin bayramı kutlandı. Daha sonra çeşitli okullardan öğrenciler şiir okudu. Şehitler Ortaokulu halk oyunları ekibinin folklor gösterisi, öğrencilerin “Cumhuriyet” konulu oratoryo sunusu ilgiyle izlendi. Provaya katılan öğrencilerin hayli heyecanlı oldukları gözlendi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinin provasını İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci’ de izledi.(MA-EFE)
YORUM EKLE