Halep için tek ses oldular

Kütahya’da, sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri, Suriye rejimi ve Rus güçlerinin Suriye’nin Halep kentine düzenlediği hava saldırılarına tepki gösterdi.STK’ temsilcileri, yapılan saldırıları kınayarak, bir an önce son bulması...

Halep için tek ses oldular
Kütahya’da, sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri, Suriye rejimi ve Rus güçlerinin Suriye’nin Halep kentine düzenlediği hava saldırılarına tepki gösterdi.
STK’ temsilcileri, yapılan saldırıları kınayarak, bir an önce son bulması ve acil insani yardımların ulaştırılması için koridor açılması çağrısında bulundu. Dua edilmesi ile başlayan basın açıklamasında STK temsilcileri adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, “Bugün Srebrenitsa’nın kaderini Halep yaşıyor. Halep’te İnsanlık ölüyor. Batı yine üç maymunu oynuyor. Bugün insanları, insanlığı ve bütün insani değerlerin katledildiği kentlerden biri Halep. Terörü konvansiyonel silaha dönüştüren devletlerin, bütün dünyadan yalıtılarak katliam yaptığı Halep‘te can pazarı yaşanıyor. Ve maalesef insanlık bu katliamı kanıksamış durumda. Dünyanın birçok ülkesinde yaşayanlar bu katliamları kendi surları arkasından bir film izliyormuş gibi seyrediyor. Halep insanlığın topyekun öldüğü bir yerdir artık. Kim hangi bahanenin arkasına gizlenirse gizlensin. Hakikat budur. Bu yüzden Halep, aynı zamanda insanlığın imtihanıdır. Ama insanlık duyarsız, insanlık kayıtsız. En çok ümmetin sessizliği canımızı acıtıyor. Surların arkasına sığınmış batılıların kahir ekseriyetinin duyarsızlığına Bosna’da, Çeçenistan’da, Afganistan’da, Irak’ta şahit olmuştuk. Fakat ümmet kendinden uzak zannettiği olayın bizatihi ortasında olduğunu nasıl anlamaz. İçindeki yangını nasıl hissetmez. Nasıl susma korosuna katılır. Ölen biziz, ezilen biziz. Toza dönüştürülerek köle edilmek, yok edilmek istenen biziz” dedi.
Sivil toplum kuruluşları basın açıklamasının ardından dağıldı. (EFE)
YORUM EKLE