Eskigediz’de peyzaj ve kilitli parke taşı çalışmaları

Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı Eskigediz Beldesi’nde tarihi Gediz evlerinin bulunduğu caddeler, tarihi su kemeri ve binlerce yıllık tarihi kalıntılara giden yolda bakım, onarım ve kilitli parke çalışmaları devam ediyor.Binlerce yıllık...

Kütahya 20.09.2018, 10:42
Eskigediz’de peyzaj ve kilitli parke taşı çalışmaları

Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı Eskigediz Beldesi’nde tarihi Gediz evlerinin bulunduğu caddeler, tarihi su kemeri ve binlerce yıllık tarihi kalıntılara giden yolda bakım, onarım ve kilitli parke çalışmaları devam ediyor.

Binlerce yıllık tarihe sahip beldenin bölge turizmine kazandırılması için çalışmalara devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ercan Şimşek, ’’Binlerce yıllık tarihi kalıntıları olan şirin Beldemizde peyzaj çalışmalarına ve kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına devam ediyoruz. Bu kapsamda tarihi su kemeri ve Lydia, Pers, Helen, Roma, Bizans, Germiyanoğulları ve Osmanlı uygarlıklarının izinin taşıyan bölgeye çıkan yolun düzenlemelerini tamamladık. Ayrıca Eskigediz evlerimizin bulunduğu ara sokakların yol tamiratı ve kilitli parke taşı döşeme işinde de sona geldik. Amacımız Eskigediz Beldemizi Kütahya turizminde söz sahibi yapmak olacak’’ diye konuştu.(YD-EFE)
Yorumlar (0)
29°
açık