Emet’te 4. toki konutları yapım ihalesi Eylül’de

Kütahya’nın Emet belediyesince Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) vasıtası ile yapılacak olan 4.TOKİ konutlarının proje çizim çalışmalarının devam ettiği, Ağustos sonu Genel Müdürlüğe iş tesliminin ardından Eylül ayında yapım...

Kütahya 19.07.2017, 12:27
Emet’te 4. toki konutları yapım ihalesi Eylül’de

Kütahya’nın Emet belediyesince Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) vasıtası ile yapılacak olan 4.TOKİ konutlarının proje çizim çalışmalarının devam ettiği, Ağustos sonu Genel Müdürlüğe iş tesliminin ardından Eylül ayında yapım ihalesine çıkacağı bildirildi.

Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, 4. TOKİ konutları proje çalışmalarını alan Tümaş firmasının anahtar teslim proje çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek,” 4.TOKİ konutlarının proje çizimi Toki Genel Müdürlüğümüzce yapılıyor. Emet konutlarımızın yapım ihalesini alan Tümaş firması çalışmalarını sürdürüyor. İş teslim süresi Ağustos 2017 sonu. Daha sonra TOKİ yapım ihalesine çıkaracak ve konutlarımızın yapımına başlanacak “dedi.

Emet’e yapılacak olan 205 adet 2+1 konutlar için 180 kişi başvururken, 25 adet 3+1 konutlar için 42 kişi başvurdu.

Toplamda yapılacak 230 daire için 222 vatandaş başvururken, talebi fazla olan 3+1 konutlarının da talep sayısı kadar yapılacağı öğrenildi. Emet 4. TOKİ konutları 110 metrekare 3+1, 85 metrekare 2+1 olarak Osmanlı mimarisinde yapılacak.(EFE)
Yorumlar (0)
22°
açık