Emet’e Sağlıklı Yaşam ve Spor Alanı

Kütahya’nın Emet Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Sağlıklı Yaşam ve Spor Alanı çalışmalarına başlandığı bildirildi.Belediye Başkanı Mustafa Koca, konutlaşmanın yoğunlaştığı Termalkent, Cevizdere Konutları, 2. TOKİ Konutları...

Kütahya 20.09.2018, 10:41
Emet’e Sağlıklı Yaşam ve Spor Alanı

Kütahya’nın Emet Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Sağlıklı Yaşam ve Spor Alanı çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Belediye Başkanı Mustafa Koca, konutlaşmanın yoğunlaştığı Termalkent, Cevizdere Konutları, 2. TOKİ Konutları Mevkii’nde 3 bin metrekarelik alanda, halkın ortak yaşam alanı olarak faydalanabilmesi adına bir dizi çalışma başlattıklarını belirtti.

İlçe merkezinde halkın ortak kullanımına açılacak alanların azlığına değinen Başkan Koca, ”Hükümet meydanımızdaki park çalışmamızla ilçenin merkezini halkımızın ortak kullanım alanına dönüştürmüştük. Yine bu alanda, hükümet meydanının alt kısmındaki alanda da park çalışmamız yapılacak. Termalkent gibi daha geniş yer bulabildiğimiz alanlarda da halkımızın ortak kullanabileceği yaşam alanları oluşturmaya çalışıyoruz. Termalkentte yürüyüş yolları,zengin spor aletleri, piknik alanları bulunacak spor ve yaşam merkezimiz yoğun konutlaşmanın yaşandığı bölgemizde halkımızın ortak yaşam alanı olarak hizmetine sunulacak. Spor ve sağlıklı yaşam merkezimin bu bölgede daha önce yaptığımız engelsiz yaşam parkı gibi, sadece bu bölgede yaşayan halkımızın değil,tüm hemşehrilerimizin yararlanabilecekleri sağlıklı yaşam alanı olacak“ dedi. (YD-EFE)
Yorumlar (0)
11°
açık